פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

משהו יודע מהם העלויות של לימודים משפטים? הבנתי שיש מקומות פרטיים ומקומות ציבוריים..משהו יכול להסביר לי מה ההבדל בניהם מבחינת איכות או סוג בתוארף ומהם תנאי הקבלה..? תודה
שלום, המרכז הבינתחומי הרצליה מציע מסלולי לימוד משולבים של משפט ועסקים (כולל תכנית בחשבונאות) או משפט וממשל. מצורף קישור למידע נוסף על התכנית. בהצלחה, יעל
היי יאיר, עזוב אותך מכל השאר, אני אומר לך בתור סטודנט - תבוא לקריה האקדמית אונו. אני לא סתם טורח להגיד שאני מרוצה, אני באמת מרוצה מהמקום הזה והמרצים והאיכות וההשקעה. תבוא, תתרשם, תנסה... אני בטוח שתתלהב כמוני. אמרו לי שה"רעל" על מקום הלימודים נגמר עד סוף השנה השנייה, אבל אני כבר מסיים שנה שניה, אז כנראה שזה לא המקרה בקריה האקדמית אונו :) בהצלחה!
מיכל | 17:42  30/07/09
ירון שלום! האמת שהשאלה אינה קשורה לשרשור הקודם. אני לומדת בבר אילן עם מרצה מהפקולטה שלכם- ד"ר יצחק כהן (מלמד סד"א). זו השנה הראשונה שהוא מלמד אצלנו ולכן אין לנו מבחנים משנים קודמות. ניסיתי למצוא דוג' למבחנים דרך האינטרנט והבנתי שאין גישה למי שאינו סטודנט אצלכם. האם יש אפשרות שתשלח לי למייל מספר מבחנים (ופתרונות אם יש) מהאתר שלכם? המייל שלי amosmichali@gmail.com זה ממש יועיל לי ללמידה. תודה בכל מקרה, מיכל
מירב גבריאלי | 10:53  04/08/09
אני מסכימה עם כל מילה של ירון. אני מסיימת שנה שניה תואר שני ומרוצה עד השמים. מקום מדהים, מרצים איכותיים וגם יחס אישי. אל תוותר - ואני אובייקטיבית- לא משלמים לי על זה
ממליצה לך לנסות את המכללה האקדמית נתניה, אם באמת האיכות חשובה לך כמו שאתה אומר. שכר הלימוד הוא של מכללה פרטית, לשאלתך, אבל אתה מקבל תמורה מלאה למה שאתה משלם. לא סתם זה המקום השלישי בשביעות רצון הסטודנטים.
ליאור פ | 13:23  31/07/09
שלום רב. בגדול אתה מדבר על ההבדל בין אוניברסיטאות ששם יש רף קבלה גבוה מאוד. העלויות הן סביב ה-10,000 ש"ח לשנה. לעומת זאת, המכללות הפרטיות עולות לעיתים עד למעלה מפי שניים וחצי. ייתכן ושכר זה לא בהכרח מוצדק, אך הדבר יאפשר לך ללמוד תואר במשפטים גם במקרה של ציונים נמוכים מעט במקום "לבזבז" שנה על השלמות ונסיונות לשיפור. בסה"כ הכי קשה להתקבל היום זה למכללה למנהל בראשל"צ ולבינתחומי בהרצליה. הרעיון הוא שמקומות אלה שואפות לראות עצמן כמציעות תוכנית לימודים ברמה אוניברסיטאית. זה לא אומר שמקומות אחרים לא טובים. ממש לא. אבל רף ציונים גבוה מעיד על דרישות המקום ועל הלומדים בו. לדעתי אין הבדל משמעותי מדי בין המכללות הפרטיות ובכל מקום אם תשקיע ותוציא ציונים גבוהים, תוכל להצליח ולהשתלב בשוק. וזה נכון שעקרונית מעדיפים בוגרי אוניברסיטאות אך זה לא אומר שלא תוכל להתקבל להתמחות ברמה גבוהה גם אם תבוא ממכללה ממוצעת. בהצלחה

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור