פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

שלום אני מסיים בימים אלה תואר ראשון בכלכלה באוניברסיטה העברית ומתעניין בלימודי תואר שני במשפטים (רצוי בהתמחות בהסכמים בינלאומיים ובגישור). האם אחרי סיום התואר השני ניתן לעשות הסבה לעורך דין? כיצד? היכן? תודה חברים יאיר
שלום יאיר. דבריך לא נהירים לי די הצורך. כיצד תוכל ללמוד תואר שני במשפטים ללא תואר ראשון במשפטים (למעט אם כוונתך ללמוד בתואר השני שמציעה אוני' בר אילן והוא תואר ללא משפטנים ואז בלאוו הכי לא ניתן לעשות התמחות ולגשת לבחינות לשכה)? למיטב ידיעתי, לא ניתן ללמוד תואר שני בישראל במשפטים ללא סיום תואר ראשון במשפטים. הטעם לכך פשוט- בתואר השני לומדים קורסים מתקדמים במשפטים וללא ידע משפטי רלבנטי אותו לומדים במהלך לימודי תואר ראשון, לא ניתן להתמודד עם התואר השני ולא רצוי שכך יהא. לכן, המשך שאלתך מתייתרת שכן לאחר שתסיים תואר ראשון במשפטים תוכל לעבור התמחות + בחינות לשכה ולהיות מוסמך כעורך דין. בד בבד, לא ניתן לעשות הסבה לעורך דין ללא שסיימת תואר ראשון במשפטים. לא ניתן לגשת לבחינות הלשכה ללא שסיימת תואר ראשון. אשמח לעוד שאלות, בהצלחה
היי ליאור תודה רבה על הייעוץ. התכוונתי בדבריי לאפשרות ללמוד תואר שני ללא משפטנים במידה וניתן לעשות השלמות רלוונטיות קודם לכן, ובסיום התואר לעבור התמחות ובחינות לשכה (המטרה שלי לחסוך זמן לימודים...) אני מבין שאתה לא מכיר אפשרות כזו?... שוב תודה, יאיר
שלום שוב למיטב הבנתי אין אפשרות לעבור התמחות ללא תואר ראשון. אם אתה רוצה להאיץ, יש מקומות כמו המכללה למנהל בה תוכל לעשות תואר ראשון מקוצר בן 3 שנים, לבעלי תואר ראשון (ואז יש גם אפשרויות מעניינות לתואר משולב עם תואר שני במנהל עסקים או תואר ראשון נוסף בתקשורת. שווה לברר במרכז הייעוץ של המכללה למנהל 9634103 -03). בהצלחה רבה
לך על הלימודים המכללה למינהל, כפי שמנהל הפורום ציין- התואר המשולב הוא מצויין!

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור