פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

מתעניין | 21:30  11/07/09
שלום, יש לי כמה שאלות לגבי שכר ותנאי עבודה של מתרגל: 1. רציתי לדעת מה השכר המקובל (אם יש דבר כזה) למתרגל קורס במשפטים במכללה פרטית למשפטים, כאשר הקורס עצמו הינו בהיקף של 6 ש"ס (קורס סמסטריאלי) וכולל בדיקת 6 עבודות ומבחן וכן כולל שיעורי תרגול פרונטאליים בהיקף של 2 ש"ס? 2. האם השכר במכללה פרטית ללימודי משפטים יהיה בהכרח גבוה יותר מהשכר באוניברסיטה? 3. האם יש הבדל בשכר בין קורס שנתי לסמסטריאלי (כך שאם נהוג לתת שכר X אם אותו קורס יועבר כשנתי, אני אקבל 2X אם אותו קורס יועבר כסמסטריאלי)? 4. אם מעבירים את הקורס שני מתרגלים (שמתחלקים גם בכל המטלות) האם בהכרח גם השכר אמור להתחלק בחצי? 5. האם בד"כ מקובל שהמתרגל כותב את העבודות ואת המבחנים או שהמרצה עושה זאת? 6. האם השכר אמור להיות גבוה יותר כתוצאה מדרישות נוספות הנוגעות לקורס (כגון השתתפות בדיונים במערכת המקוונת של הקורס)? 7. האם השכר הינו עניין שניתן למשא ומתן (במכללה פרטית או באוניברסיטה) או שמדובר בפרמטרים קבועים ואחידים שאי אפשר לסטות מהם? תודה מראש על התשובות וסליחה על מבול השאלות...
ליאור פ | 21:21  13/07/09
שלום רב. אענה באופן כללי. אין לי מושג מהו השכר המקובל בכל מוסד לימודים. את זה תצטרך לבדוק מול משאבי אנוש במוסד בו תלמד. השכר משתנה ממוסד למוסד. בדר"כ במקומות פרטיים השכר גבוה יותר מאשר באוניברסיטה. אין סיבה שהשכר לא יחולק שווה בשווה בין 2 מתרגלים בקורס. יש לברר ישירות עם המרצה/המוסד לגבי תנאי העסקה וצורת העבודה. בהצלחה רבה

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור