פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

שלום רב, אני מעוניין להתחיל ללמוד באוקטובר הקרוב ויש לי התלבטות קטנה (שלא כ"כ קטנה בעצם..) אני מתלבט בין המכללה למנהל לבין הבינתחומי. אני מעוניין לשלב לימודי משפט עם מנהל עסקים, והתכנית בבינתחומי ממש מעניינת אותי ולא פעם אמרו לי שבתור תלמיד במכללה כדאי לחשוב על תואר משולב בכדי להשיג יתרון מסוים ובמכללה למנהל התכנית הספציפית הזאת לא קיימת ולכן אם אלך לשם אבחר בלימודי משפט בלבד (לא מעוניין לשלב כלכלה\חשבונאות). מכיוון שאני גר בראשון לציון (10 דק' מהמכללה למנהל) ההתלבטות שלי גדולה מאוד... מפתה מאוד ללכת למכללה למנהל אבל מצד שני שם אלמד משפטים בלבד. השאלה שלי היא כזאת, האם כדאי להרחיק עד הרצליה בשביל תכנית הלימודים המשולבת? והאם באמת יש יתרון מובהק ללומדים בתארים משולבים ? תודה
בהצלחה
טל | 14:08  05/04/09
ראשית כל תארים משולבים יקרים יותר וארוכים יותר. מצד שני במקרים מסויימים אכן יש יתרון מסויים לתוכנית משולבת. לפני שאתה מחליט ללכת על תוכנית משולבת אני ממליצה לך לבדוק אם אתה באמת מתעניין בשילוב שהמכללה מציעה. לדעתי זה בסדר גמור ללמוד רק משפטים ללא כל השילובים האלה. אני באופן אישי מאמינה שתפסת מרובה לא תפסת אבל זאת כבר החלטה שלך. דבר שני כדאי לך לשקול את העובדה שהמכללה למנהל קרובה אליך, מנסיון אישי לנסוע כל בוקר חצי שעה פלוס ללימודים זה סיוט שהייתי מוותרת עליו בשמחה.
אני סטודנטית שנה רביעית במרכז הבינתחומי, ולדעתי כדאי לך ללמוד במסלול המשולב של משפטים ומנהל עסקים. שני התארים הם תארים חשובים, כך שלא משנה מה תעשה בחייך- הם יוסיפו לך. חוץ מזה, רוב המשרדים הגדולים היום עוסקים במשפט מסחרי- חברות, שוק ההון וכו' והרבה מאוד משרדים מעדיפים מתמחים ועו"ד בעלי ידע במנהל עסקים ולכן אין ספק שעדיף לשלב בין השניים. באשר לשיקולי המרחק- אכן שיקול מפתה, אבל תחשוב על העתיד- בשביל עוד כמה ק"מ, כדאי לך להתפשר על העתיד שלך? איך אתה יודע איפה תגור גם בעוד 3 שנים? אך תתפשר על הלימודים בגלל מרחק. בהצלחה
לפני הלימודים חפרתי טוב טוב והייתי בכמה מכללות ואני מציע גם לך לעשות זאת כי בסוף הכי חשובה זאת ההרגשה שלך. אני הכי התרשמתי מהמכללה למנהל ואני ממליץ לך ללכת לשם ולבדוק בעצמך. בהצלחה
שואל | 22:17  07/04/09
בתור סטונדנטית שמסיימת אוטוטו את התואר... שאת מסתכלת עלייך ועל חבריך ללימודים, כמה מהם הוזמנו לראיונות וסגרו במשרדים הגדולים? ובכלל, מה יחסם של אותם המשרדים הגדולים לבוגרי הבינתחומי? תודה!

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור