פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

היי,האם יש לך מושג מדוע המכללה למינהל קולטת סטודנטים משנה א'(בסיום השנה)במשפטים לשנה ב'(עם ממוצע וכו')והבינתחומי אינו מוכן לכך ומתעקשים שם על הרשמה אך ורק לשנה א'. האם זה נשמע סביר? מהי לדעתך הסיבה לכך?והאם שתי המכללות באמת שוות ברמתן האקדמית? סליחה על ריבוי השאלות.אני מנסה לעבור ממכללת ר''ג עם ממוצע 90+ אבל בבינתחומי מתעקשים על הרשמה לשנה א'.ההתעקשות הקלה מצידי על הבינתחומי היא בשל הקירבה לבית.תודה.
לא ניתן להשלים בשנה ב' את כל התחום של הממשל וזה מאוד בעיתי אז אין העברות. בכל מקרה חשוב מאוד שתנסי לעבור!
אבל גם קיימת האופציה של משפטים לבד. אגב,במכללה למינהל קיבלו אותי לשנה ב' ומובן שאעבור. תודה.
שלום רב. כל מוסד ודרישותיו הוא. אני לא יודע אם הציעו לך להתחיל משנה א' אם אפשרות של הכרה בחלק מהקורסים שעשית ואז אולי תוכל לבנות מסלול של תואר ארוך קצת יותר. עקרונית, אפשר להבין את הבינתחומי עקב הנושא של השילוב בין תארים וכנראה לאור ניסיון העבר הייתה בעיה של קליטת סטודנטים משנה ב'. אני לא חושב שהם עושים זאת מאיזשהו עקרון מיוחד, כי אפילו האוניברסיטאות קולטות כמה בודדים כל שנה, לשנה ב'. מאחר והמכללה למנהל קולטת סטודנטים לשנה ב', אני חושב שאין טעם להתחיל משנה א' בבינתחומי. זה קצת בזבוז זמן ובמיוחד לאור העובדה שלא ניתן להצביע באמת ובתמים על הבדלים בולטים כלשהם בין הבינתחומי ובין המכללה למנהל. משני המקומות הללו תוכל להצליח יפה מאוד ולמצוא התמחות יוקרתית. בהצלחה
שלום, בדקתי את הנושא במנהל הרישום והקבלה במרכז הבינתחומי הרצליה. תכנית הלימודים לתואר ראשון במשפטים משולבת כבר בשנה הראשונה עם לימודי ממשל או עם לימודי מנהל עסקים. לפיכך, לא ניתן להיקלט בלימודי משפטים בשנה ב' ללא השלמה של לימודי התחום הנוסף. אכן קיימת, כפי שנאמר כאן, גם תכנית לימודים לתואר ראשון במשפטים בלבד, אולם היא מיועדת לבעלי תואר אקדמי קודם בהצטיינות. בהצלחה! יעל
עגג | 21:33  05/04/09
אני מתכוון לסיים תואר ראשון בכלכלה עוד שנה ואני רוצה ללמוד אחר כך משפטים בבינתחומי. אני צפוי לסיים בממוצא של 75-80. האם אני לא אוכל ללמוד תואר במשפטים בלבד? האם תחייבו אותי ללמוד 4 שנים תואר במשפטים אם חטיבה נרחבת במנהל עסקים? כי אני יודע שבמכללה למינהל מקבלים ללימוד תואר במשפטים בלבד ולבוגרים בעלי ממוצע 75 ומעלה..
שלום, המרכז הבינתחומי הרצליה מציע תכנית מיוחדת ללימודי תואר ראשון במשפטים לאקדמים מצטיינים, בעלי תואר ראשון בציון ממוצע של 85 לפחות. בתכנית זו ניתן ללמוד רק משפטים ולסיימה בשלוש וחצי שנים. אם יש לך אפשרות, כמובן שעדיף לסיים בממוצע גבוה יותר ולהתקבל לתכנית זו. בכל מקרה, ממליצה לך לפנות למנהל רישום וקבלה לאחר שיהיו בידך ציונך הסופיים ולברר איתם את אפשרויות הקבלה שלך. טלפון: 09-9527200 פקס: 09-9567392 דוא"ל: rishum@idc.ac.il בהצלחה, יעל

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור