פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

מיכל | 08:41  11/12/08
שלום לכולם. אודה לכם אם תעזרו לי.. רציתי ללמוד משפטים אך כל מי ששאלתי אותו לגבי המקצוע- אמר לי שכדאי לי לוותר.. (היצע מול ביקוש כו'), כמו כן רפרוף בפורומים באתר הותיר בי את אותו רושם :-( מכיוון שאני נמשכת לתחום אך גם רוצה להתפרנס בכבוד ולזכות ליחס הגון בשוק העבודה, חשבתי ללמוד משפטים וכלכלה. הבעיה היא שאני לא ממש יודעת מה זה אומר בת'כלס, וכאן אתם נכנסים לתמונה.. אז ככה מבחינת שעות לימוד- אפשר לעבוד תוך כדי? האם זה באמת נותן לי יתרון אח"כ? יש מסלול לתואר מורחב ושני תארים במקביל- ההבדלים, היתרונות והחסרונות? איפה ניתן ללמוד את זה? אשמח לשמוע גם חוו"ד ממי שלומד במסלול.. קיצר כל מה שתוכלו לספר לי יעזור.. תודה רבה מראש והמון הצלחה במציאת עבודה/התמחות :-) מיכל
את יכולה לשלב משפטים ומנהל עסקים במכללה למינהל בראשון. או אם מעניין אותך, את יכולה לשלב עם חשבונאות (אולי אפילו עם כלכלה- את צריכה לבדוק את זה). אני מאוד ממליצה לך על השילוב עם חשבונאות, זה מה שאני לומדת... הלימודים דיי אינטנסיביים אבל ממש שווים את זה לפי דעתי. את צודקת בעניין שלא כדאי ללמוד משפטים וזהו, כי באמת יש בשוק כל כך הרבה עורכי דין מחוסרי עבודה, או משפטנים ועדיף שלא ללכת לכיוון הזה. האמת, שזהו הסיבה שאני צירפתי ללימודים עוד משהו שיעניין אותי, ובמיוחד שיתרום לי אחרי התואר (כבר בתחילת שנה ב' מצאתי לי מקום התמחות באחד מהמשרדים המובילים ואני מתחילה שם התמחות עוד חודשיים), בקשר להתמחות במשפטים.. עדיין לא החלטתי לגבי זה, נראה לאן ינשבו הרוחות, כרגע אני שוקלת את זה, אבל נחייה ונראה..
ליאור פ | 23:05  14/12/08
שלום רב. שאלות טובות ואגע באופן כללי בדברים שהעלית. אני ממליץ בכל מקרה להתקשר למרכזי הייעוץ במוסדות הלימוד השונים, לבקר במוסדות הלימוד ולבקש להיפגש עם סטודנטים שנמצאים בתוכנית משולבת. זה אפשרי. אספר מעט על הנעשה במכללה למנהל, שם למדתי. התוכנית המשולבת של משפט וכלכלה במכללה למנהל מורכבת בתואר ראשון במשפטים [115 ש"ס] ותואר ראשון בכלכלה [61 ש"ס], כאשר התוכנית מובנית באופן שלא יהיו התנגשויות בין מבחנים או בין הקורסים השונים במידה המירבית. ניתן להשלים את התוכנית בשלוש שנים וחצי ובדר"כ הלימודים מרוכזים ב-4 ימים. קחי בחשבון שתואר רגיל במשפטים מורכב מ- 150 ש"ס. המסלול המשולב כולל 176 ש"ס בסה"כ. כלומר מדובר בפער של 26 ש"ס ולא זה מה שצריך למנוע ממך לעבוד וללמוד את המסלול המשולב (לדעתי כמובן). השכלה במנהל עסקים יחד עם השכלה במשפטים, תיתן לך נקודת זינוק מצוינת לכל מיני תפקידים שתואר נוסף (משפטים או מנהל עסקים) מהווה יתרון. תואר נוסף, במיוחד בתחומי הכלכלה, חשבונאות ומנהל עסקים מהווה ערך מוסף במיוחד בפירמות המובילות שעוסקות במשפט מסחרי, אזרחי, מיסוי, בנקים ותחומים שבהם ידע חוץ משפטי בתחומים הללו יכול לעזור רבות. מסתכלים אחרת על מי שמגיע לראיון התמחות עם 2 תארים. זה מראה על רצינות ועל יכולות גבוהות מבחינה אקדמית (כמובן בהנחה שהציונים טובים). מבחינת קושי, אין ספק שתיפול עלייך מעמסה כבדה (תרגילים ומבחנים בתחום ראיית החשבונאות) לצד המטלות הרגילות במשפטים. יהיה לך קשה לשלב עבודה לפחות בהתחלה ויש גם חשיבות לשאלה הם התארים מסונכרנים באופן דומה לצורה שבה המכללה למנהל בראשון לציון בונה את המסלול. לגבי עבודה. זה קשה אבל אפשרי. בעיקר בסופי שבוע. צריך לחפש עבודות שלא פוגעות יתר על המידה בלימודים (בעיקר מלצרות, אבטחה). לשאלות או בירורים בנוגע לקבלה, מסלולי לימוד, מלגות: במרכז הייעוץ של המכללה למנהל בטלפון 9634103 -03 כל המידע הנדרש, כולל תנאי רישום, של המכללה למנהל: http://yedion.colman.ac.il/~colman/1rish

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור