פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

אפרת | 09:15  09/12/08
האם להיות עורכת דין- אישה זה קשה מאוד? עד כמה? אני אוכל למצוא מסגרת שתאפשר לי לעבוד עד 2, 3 או שאין מצב?? תודה
שלום רב. מה פירוש קשה מאוד? מבחינת כישורים, מהירות עבודה ויכולת ניהול תיקים, אני לא רואה שום הבדל בין נשים ובין גברים. הבעיה היחידה היא הדרישה של משרדים רבים שעורכי הדין ועורכות הדין שמועסקים אצלם יעבדו עד שעות מאוחרות יחסית (בדר"כ ללא הצדקה ...). אישה שהיא גם אמא לילדים פעמים רבות מעדיפה שלא לעבוד עד שעות מאוחרות (8-9 בלילה). לכן, ישנם נשים שמחפשות שעות עבודה גמישות יותר (חצי משרה, "משרת אם" או עבודה לפי שעות). בדר"כ במגזר הציבורי ניתן למצוא מסגרות נוחות יותר למי שרוצה כמובן, וכן במשרדים הקטנים ניתן להגיע להסדרים שונים של עבודה לפי שעות או עבודה עד שעה מסוימת (נניח 15:00). המשמעות היא לרוב כלכלית. לדעתי, בשנים הראשונות כל עורך דין ועורכת דין ת/ידרש להוכיח את עצמם/ן אבל לאחר מכן, ניתן למצוא מסגרות נוחות או אפילו לפתוח משרד עצמאי ולהיות הבוס של עצמך ... בהצלחה.

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור