פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

אופיר | 16:21  16/07/08
היי ליאור חסר לי ממש קצת ציון לפסיכומטרי כדי להתקבל לאוניברסיטה ולא רציתי להפסיד שנה ולכן החלטתי להתחיל במכללה, תוך נסיון לעבור לאוניברסיטה בשנה ב. כמוך ועוד רבים אומרים שממוצע מעל בערך 88 מתאים בשביל המעבר. לאחר בירור הבנתי שזה לא בדיוק נכון. שהמעבר מותנה גם על בסיס מקום פנוי, כלומר, אם נגיד באונ' בא אילן אחרי שנה א' פרשו 3 אנשים, אז הם יאיישו את המקומות האלה בשנה ב' בתלמידי מכללות מצטיינים. כלומר המצב של 88=אוניברסיטה הוא לא לגמרי מדויק. אז אם נגיד נצא מנקודת הנחה שנגיד יפרשו מהלימודים באונ' רק 20 איש אז זה הכמות היחידה שתוכל להמשיך ללמוד ולכן הממוצע 88 נראה לי קצת לא מציאותי ונראה לי צריך הרבה יותר. רציתי לדעת הם זה נכון מה ששמעתי ואם לא אז תקן אותי ואשמח אם תיתן לי הסבר יותר מדויק תודה אחי אתה עושה ממש אחלה עבודה עם הפורום הזה
ליאור פ | 20:38  16/07/08
קודם כל תודה רבה. אשמח אם תפנה עוד אנשים לפורום לעוד שאלות והתייעצויות. לגבי מעבר לאוניברסיטה. עקרונית, אני לא מכיר אף אחד שהיה בממוצע טוב מאוד (למעלה מ- 88) שניסה לעבור לאוני' ולא התקבל. להיפך. אני מכיר לפחות 6 שעשו זאת ללא בעיה (רובם לאוני' ירושלים ועוד 2 לת"א). לגבי מקום פנוי- עקרונית זה נכון. כלומר בדר"כ לא קורה שמאפשרים לעוד 20 סטודנטים להצטרף אם אף אחד לא עוזב את הפקולטה. אבל בדרך הטבע, יש כאלה שפורשים מכל מיני סיבות ותמיד אפשר להוסיף עוד כמה (זה די מאוזן). כלומר, אף אחד לא מתחייב שיקבלו אותך, אבל אין הבדל אמיתי בין מסלול של 120 איש ל 130 איש. האוניברסיטאות דווקא שמחות לקלוט תלמידים מצטיינים ממכלות, כי כך הם "מרוויחים" תלמידים מצויינים שלא נופלים מהתלמידים שכבר לומדים באוני'. חוצ'מזה- ייתכן מאוד שבסוף השנה (וזה קרה לי אישית) לא תרצה לעבור. אחרי שמתרגלים לחבר'ה, למרצים ולמכללה למנהל נשארים. אחרי שמתאקלמים קצת ומבינים מה המכללה מציעה, אתה "עלול" עוד להישאר. קח זאת בחשבון. יש נטייה טבעית לבני אדם להישאר במקום אליו הם רגילים .... אבל בהצלחה. אולי עוד ניפגש במסדרונות המכללה למנהל...
קרן | 08:44  17/07/08
יש לי עד כה 89.5 במכללה למנהל בררתי גם עם בר אילן וגם עם י-ם על מעבר והם רוצים שאני יעמוד גם בתנאי הקבלה הראשוניים ללימודים (בגרות ופסיכומטרי) דרישה מטומטמת כשלעצמה כי אם היו לי אותם הייתי באה מלכתחילה. גם לי יש פסיכומטרי ובגרות מאוד גבוליים אבל נדחתי בגלל כמה נקודות... כבר בכלל לא פשוט לעבור.
היי ליאור האם תוכל להגיב על מה שנאמר פה ? תודה
היי לאופיר ולכולם/ן מסתבר שהאופטימיות שלי הייתה מעט מוגזמת. מבירורים שונים עולה, כי אכן לא כל כך פשוט לעבור לאוניברסיטה. מה שכתבתי נכון יחסית לאוני' העברית (קל יותר לעבור לשם) אבל בכל האמור לבר אילן ולת"א, הסיכוי לעבור מאוד נמוכים. לת"א כמעט ולא מקבלים תלמידים ממכללות כמדיניות (אלא אם מדובר ב"אהרון ברק הבא"). גם בר אילן מערימים קשיים ודורשים ציוני פסיכומטרי ובגרות מסוימים. בגדול, אני מאמין ששווה להתחיל ללמוד במכללה מובילה ולא להמתין עוד שנה על המדף לשיפור פסיכומטרי ובגרות. ומה יקרה אם לא יצליח אותו מתלבט או מתלבטת לשפר את הפסיכומטרי במידה מספקת? י/תמתין עוד שנה? עוד שנתיים? צריך להכיר במציאות. מכללות קמו כי לא כולם יכולים לעמוד ברף של האוניברסיטה. זו עובדה. זה לא אומר שלא נהיה עו"ד מצויינים או חוקרים נהדרים. לכן לא כדאי להמתין. אם ישנה החלטה ללמוד משפטים, כדאי לממשה מוקדם ככל האפשר. בהצלחה רבה
איך זה להתקבל לשם? לשנה שניה כמובן.
ליאור פ | 22:32  20/07/08
אני מניח (זו רק הנחה) שלשם יותר קל לעבור מאשר לת"א. אני לא מכיר אף אחד שניסה להתקבל לחיפה לשנה שניה. אם אשמע, אעדכן.
לאחר בדיקה ממושכת להלן הממצאים: לחיפה צריך להיות ב3 אחוז הכי גבוהים במחזור (דרישה מופרזת במיוחד היות שיחסית לשאר האוניברסיטאות לשנה א' שם קל להתקבל)לבר אילן יותר קשה לעבור מאשר להתקבל לשנה א' כי צריך לעמוד בכל תנאי הקבלה וגם ממוצע 88 בשנה א' זה גם המצב בת"א פחות או יותר לי-ם הכי ראלי לעבור סה"כ פסיכו 600 ממוצע שנה א' 88 ופטור באנגלית אבל הם דורשים רשימה של 38 נקודות זכות ומי עשה 38 נקודות זכות בשנה א' בכלל לא ברור ולא כ"כ הגיוני. בשנה שעברה אמרו לי להרשם למכללה ואז לעבור היתה חסרה לי נקודת בגרות וחצי לקבלה לבר אילן והעדפתי להרויח שנה במכללה ולעבור השנה ברור לי שזה כבר לא מה שהיה פעם והמסלול כמעט בלתי אפשרי מצד שני בכלל לא נורא ללמוד במכללה אולי זה אפילו לטובה להישאר.
שאלה אלייך. מה ז"א 38 נקודות זכות ? ולמה זה בלתי אפשרי ? אם יש לך ממוצע 89 כמו שאמרת, מה מונע ממך לעבור לירושלים ? תודה
לאוניבסריטה העברית אתה מכיר אנשים שעברו ? מה היה הממוצע שלהם ? הם נדרשו לפסיכומטרי ?
כל פעם משנים שם מדיניות. הם מסתכלים גם על ציוני פסיכומטרי ובגרות וגם על ציוני שנה א'. שווה לך לבדוק איתם ישירות. מתחושה שלי, מעטים מאד הם הסטודנטים שבסופו של דבר באמת עוברים לאוניברסיטה. מהשנתון שלי ממש מעטים ניסו או רצו בכלל לעזוב, אפילו שבאו בכוונה לקרוע את התחת כדי לעבור. או שהנסיעות עושות את המעבר לא כדאי אפילו ברמת שכר לימוד, או שברור להם שהם נמצאים במקום שבו הלימודים ממש שווים וגם החבר'ה ולא בא להם להתחיל הכל מחדש. והרוב יודעים שמהמכללה למינהל הם יוצאים לשוק שמחכה להם, והפלצנות של האונ' לא מזיזה להם...
אופיר | 22:08  19/07/08
א. שכר לימוד מטורף למי שממן לעצמו את הלימודים ב. למרות שהרמה של המכללה מאוד גבוהה ולא נופלת מהאוניברסיטאות, הדימוי שהאוניברסיטה משדרת היא יותר יוקרה ופותחת לך יותר דלתות. עדין יש מקמות שמה לעשות מסתכלים שונה על בוגרי אוניברסיטה

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור