פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

ליאור שלום תוצאות הפסיכומטרי שלי לא מספיקים כדי להתקבל ללימודי משפטים באוניברסטאות. אני מתלבטת האם לדחות את הלימודים ולעשות שוב פסיכומטרי כדי להתקבל לאונ' או להתחיל במכללה ולעבור אחר כך לאונ' בתום השנה הראשונה. האם יש אפשרות כזו? האם ניתן אחרי שנה במכללה לעבור לאונ'? אשמח לכל מידע בנושא נוגה
טליה | 15:01  18/06/08
את צריכה לבדוק מול האוניברסיטאות. זה משתנה משנה לשנה ומפקולטה לפקולטה.
שלום רב עקרונית, אני לא בעד לדחות לימודים. אם את מרגישה "בשלה" ומוכנה להיכנס למרוץ של הלימודים, במיוחד בנוגע למשפטים, אז חבל על השנה. מי מבטיח לך שאחרי עוד פסיכומטרי, תצליחי לשפר את הציון במידה מספקת? זה פתח לתסכולים. כיום הרמה של המכללות היא מצוינת. אומנם, משלמים יותר. פי שניים וחצי וייתכן שזה לא מוצדק, אבל גם מקבלים תמורה נאותה לכסף. סגל מרצים, השקעה רבה בתלמידים בתוכניות מגוונות ורבות: המכללה למנהל מציע 8 תוכניות ייחודיות (קליניקות, סדנאות, עבודה בבית משפט) + אפשריות לנסיעה לחו"ל לסמסטר קיץ מקוצר (נסיעה ללונדון, בודפשט) וללמוד שם עם קבוצה מהמכללה ויחס אישי מצוין. המכללות הטובות כמעט ולא נופלות מרמת האוניברסיטאות בארץ. בכל מקרה, ניתן לעבור אחרי שנה אחת לאונ' עם ממוצע ציונים 87-8 ומעלה. יש סיכוי מצוין שאחרי השנה במכללה, כבר לא תרצי לעזוב. זה מה שקרה לי ואני לא מצטער לרגע. בהצלחה רבה לשאלות או בירורים בנוגע לקבלה, מסלולי לימוד, מלגות: במרכז הייעוץ של המכללה למנהל בטלפון 9634103 -03 כל המידע הנדרש, כולל תנאי רישום, של המכללה למנהל: http://yedion.colman.ac.il/~colman/1rish
יואב | 12:05  24/06/08
אני הייתי במצב דומה לשלך (בסוף יש סיכוי טוב שכן אתקבל לאוניברסיטה) ובדקתי את נושא המעבר. המסקנה היא - זה אפשרי אך אי אפשר לבנות על זה. הסיבה היא שאוניברסיטאות (לפחות ת"א וירושלים - שתי הטובות ביותר) מקבלות לשנה ב' על סמך מקומות פנויים בלבד. קרי, אם עזבו (מכל מיני סיבות) במהלך שנה א' תלמידים - במקומם יבואו סטודנטים ממקומות אחרים לשנה ב'. לדוגמה, נגיד שבת"א נפלו בשנה א' 10 (לצורך הדוגמה בלבד), הם יבדקו מה-10 שמבקשים לבוא ממקומות אחרים עם הציונים הגבוהים ביותר (מתוך המון שמעוניינים). בקיצור, זה לא יהיה תלוי רק בך ואין לדעת. אם את רוצה רק ת"א או ירושלים (כמוני), הכי מומלץ לעשות פסיכומטרי עוד פעם (או לשפר בגרויות).

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור