פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

היי, רציתי לדעת איזו מכללה יותר נחשבת מכללה בקרית אונו או המכללה למינהל?????? ממש חשוב ליייי? יש כאלה שטוענים שהרבה מסטודנטים שלמדו באונו מתקשים למצוא משרד נחשב להתמחות בו... בנוסף, הייתי רוצה לדעת איך המכללה ברמת גן למשפטים?האם נחשבת למקום טוב? תודה
מירב | 09:51  04/06/08
אני לומדת שם, וממש לא הייתה לי בעיה למצוא מקום להתמחות. כמו בכל מקום, יש כאלה שהתקשו קצת, אבל בסופו של דבר אני חושבת שכל הסטודנטים הסתדרו. בהצלחה!
אם התקבלת למכללה למינהל, אל תעשי טעויות. לכי ללמוד שם. יוציאו לך את הנשמה במטלות וחובות ועבודות אבל תצאי משפטן רציני. באונו אפשר ללמוד, יותר קל, הולכים יותר לקראתך, החיים יותר נעימים. את רוצה ללמוד ממש או לעבור ליד הלימודים? עניין של העדפה אישית, בסופו של דבר.
אבי | 15:35  05/06/08
כבר שמעתי סיפורים על משרדים שפשוט זורקים את קורות החיים של בוגרי מכללות פרט לבוגרי המכללה למנהל ורייכמן כך שלדעתי כיום במצב שהביקוש למקומות התמחות גדול מההיצע אז כדאי לדאוג להשיג תואר ממוסד לימודים נחשב ומוכר בשוק העבודה. בהצלחה
ליאור פ | 18:44  06/06/08
זו שאלה טובה מאוד. היום אין חולק בפרקטיקה, כי ישנו הבדל משמעותי בין 2 המכללות המובילות -המכללה למנהל והבינתחומי ובין שאר המכללות. אני למדתי במכללה למנהל ואני יכול לומר בוודאות שאין דבר כזה שמשרדים זורקים קורות חיים של יוצאי מכללות. זו שטות מוחלטת. אני יכול לומר בהתחייבות מלאה שתלמידי שנה ב' של המכללה למנהל סוגרים התמחויות בחודש דצמבר בכל המשרדים הגדולים ולקראת סוף שנה ב' (מאי-ספטמבר) בפרקליטויות. במרץ האחרון התחילו קרוב ל-20 סטודנטים של המכללה למנהל התמחויות בפרקליטויות השונות בארץ ויש נציגים רבים של המכללה בכל משרד גדול בארץ. אני אישית הייתי בראיונות במשרדים הגדולים ואף אחד לא הסתכל עלי בצורה שלילית בגלל שלמדתי במכללה למנהל. ולמה? מאחר והמכללה דורשת הרבה מאוד ביחס למכללות אחרות. על כך אין חולק. את תגישי במהלך הלימודים שלך מעל 100 עבודות ואין קורס שבו יש פטור מעבודה. וזה קשה. נכון. אבל שווה כל רגע. כי את מתמקצעת בצורה יוצאת דופן. והמעסיקים יודעים זאת. תלמידים רבים בוחרים גם לעשות קליניקות או תוכניות מיוחדות אחרות (ויש כ-10 תוכניות שונות שהן מאוד יוקרתיות). אני חושב שאם כבר הולכים למכללות, אז ללכת ל-top ולא להסתפק בהכשרה סבירה כמו במכללות האחרות. בהצלחה לשאלות או בירורים בנוגע לקבלה, מסלולי לימוד, מלגות: במרכז הייעוץ של המכללה למנהל בטלפון 9634103 -03 כל המידע הנדרש, כולל תנאי רישום, של המכללה למנהל: http://yedion.colman.ac.il/~colman/1rish

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור