פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

איזה מקצוע כדאי לי ללמוד?..האם מפטים מתאים לכל אחד? ז"א קל להשתלב וללמוד את המקצוע וגם להצליח כמובן אם יש לך ראש
ליאור פ | 11:12  15/04/08
שלום רב תודה על השאלה: השאלה שלך היא שאלה שמעסיקה רבים בימים אלה. מה ללמוד? התשובה הכי קלה היא מה שמעניין אותך. אבל מה מעניין אותך? והאם מה שנשמע לך מעניין, לא ישעמם בזמן הלימודים בפועל? התשובה הכי קלה השנייה במדרג היא שכדאי ללמוד מה שמכניס כסף. אבל- איזה מקצוע מכניס כסף? ולמה יהיה ביקוש עוד 10 שנים? ואולי השוק רווי מדי? לימודי משפטים. אני יכול לומר שגם אני פקפקתי אם ללמוד משפטים או לחפש משהו מעניין / שמכניס כסף. לדעתי, לאחר שסיימתי לימודי משפטים והוסמכתי כעורך דין, אני יכול לומר שמצאתי הן עניין עצום והן מקור הכנסה לא רע בכלל, אם אפשרות להתפתח מאוד מבחינה אישית וכלכלית. אנו חיים בשוק גלובלי, שבו ידע של משפטים הוא נצרך ביותר. תהליכים רבים עוברים "משפטיזציה" והדרישה למשפטנים מוכשרים הולכת וגוברת ואף מתגמלת. לימודי משפטים פותחים צוהר לתחומי עיסוק כל כך שונים ומגוונים שקשה לא למצוא נישה שמעניינת אותך. הלימודים עצמם מפתחים בקרב סטודנט למשפטים כלי ניתוח וביקורת חדים ויכולת התבטאות מילולית ובכתב. מדובר אמנם בשלוש וחצי שנות לימוד, ואין ספק שלימודי משפטים דורשים השקעה מרובה (בעיקר קריאה, קריאה, קריאה), אך - מי שמתמיד מצליח. והכי חשוב, הלימודים ממש לא משעממים אלה מציבים לך כל העת אתגרים חדשים. גם אם לא תעסוק בסופו של דבר במשפטים, הרי שההשכלה שרכשת תעמוד לך לעזר בסיטואציות שונות ואף תאפשר לך להצליח בתחומים אחרים שדורשים יכולות ניהול וארגון, יכולות תכנון וביקורתיות. במהלך הלימודים, למשל במכללה למנהל, ישנן קלינקות שונות שעוסקות בתחומי חופש המידע, נושאים חוקתיים וציבוריים, קליניקות לענייני משפחה וכלליות שמאפשרות לך כבר במהלך הלימודים להתנסות בעבודה משפטית פרקטית, שמאוד מעצימה ומפתחת את עצמך. על כן אני ממליץ בחום על לימודי משפטים. בהצלחה רבה הערה: על פי הנתונים שהצגת, ישנו סיכוי טוב שתוכל להתקבל לביה"ס למשפטים של המכללה למנהל בכפוף להחלטה של וועדת הקבלה של ביה"ס למשפטים. לנוחיותך- כל המידע הנדרש, כולל תנאי רישום, של המכללה למנהל: http://yedion.colman.ac.il/~colman/1rish לשאלות או בירורים בנוגע לקבלה, מסלולי לימוד, מלגות: במרכז הייעוץ של המכללה למנהל בטלפון 9634103 -03.

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור