פורום לימודי רפואה

בהנהלת: ד"ר משה כהן  |  מסר למנהל/ת הפורום
לכל המתעניינים בלימודי רפואה, רפואת שיניים שלום בפורום זה תמצאו מידע עדכני בנוגע ללימודי רפואה באוניברסיטאות השונות בישראל ובחו"ל. תוכלו להפנות שאלות הנוגעות בתנאי הקבלה לאוניברסיטאות השונות, עלויות שכר לימוד ומחיה, ובנוסף בנוגע לחיים שלאחר לימודי הרפואה (מבחני רישוי וכו').
מומלץ בחום

ד"ר משה כהן

מנהל הפורום הוא ד"ר משה כהן, רופא ובעלים של חברה בינלאומית המכינה סטודנטים ללימודי רפואה בחו"ל מכוון ומייעץ למאות סטודנטים בשנה ומקבל מידע עדכני ושוטף ממאות תלמידיו אשר לומדים באוניברסיטאות שונות בעולם.

אלירן אזולאי | 11:03  30/11/14
שלום שמי אלירן אזולאי, בן 24 ואני מתעניין בלימודי רפואה בצרפת עם עדיפות לעיר מרסיי. יש לי אזרחות צרפתית, אך איני יודע את השפה כשפת אם ואיני יודע קרוא וכתוב בצרפתית. אשמח לדעת את תנאי הקבלה לאוניברסיטאות והיכן אוכל לעשות קורס בשפה הצרפתית ברמת שפה אוניברסיטאית ובכלל אשמח לשעת את כל הפרטים בנושא הנ״ל. אשמח לתשובה בהקדם, תודה רבה.
הי אלירן, אפשר ללמוד את השפה בצרפת או בארץ דרך המכון הצרפתי. איפה תרצה?
אלירן אזולאי | 17:43  07/12/14
אני מעדיף ללמוד בארץ. אני צריך לעשות מכינה לפני הלימודים?
שלום עליך לקחת בחשבון שלימודי רפואה בצרפת אורכים כ-9 שנים. כמו כן, למרות שסיכויי הקבלה טובים, סיכויי השרידות נמוכים ביותר. כ-5% עוברים מהשנה הראשונה לשנה השנייה. ללא שפה הסיכוי שלך נמוך ביותר. לדעתי עליך לשקול פקולוטות דוברות אנגלית באירופה. בברכה ד"ר משה כהן
שלום עליך לקחת בחשבון שלימודי רפואה בצרפת אורכים כ-9 שנים. כמו כן, למרות שסיכויי הקבלה טובים, סיכויי השרידות נמוכים ביותר. כ-5% עוברים מהשנה הראשונה לשנה השנייה. ללא שפה הסיכוי שלך נמוך ביותר. לדעתי עליך לשקול פקולוטות דוברות אנגלית באירופה. בברכה ד"ר משה כהן
אלירן אזולאי | 10:11  08/12/14
אז איפה אתה כן ממליץ לי ללמוד? והאם האזרחות הצרפתית תועיל לי בהוזלת מחיר הלימודים?
ני אזרחית ישראלית ללא אזרחות צרפתית וללא צרפתית כשפת אם. אני כרגע בשנה הראשונה. אני ממליצה לך ליצור קשר עם הקונסוליה הצרפתית בתל אביב, יש שם אישה בשם אסתר לוי (אם היא עדיין עובדת שם). נסה לבקש ממנה פרטים. זה די נדיר אזרחים ישראלים שעושים זאת בצרפת כי זה לא פשוט לעבור אך אפשרי. אני אשמח לתת לך יותר פרטים. דרך אגב, אין מבחני קבלה והלימודים יעלו לך יחסית מעט מאוד (דמי הרשמה כ300 יורו לשנה). מה שקשה הוא לעבור את השנה הראשונה כי הם לוקחים כ10%-15% מהתלמידים לשנה שניה. בהצלחה
וזה בהחלט אפשרי (ויותר משתלם אם יש לך מוטיבציה). צריך לעבוד מאוד קשה אבל זה אפשרי. בנוסף הלימודים בצרפת נחשבים ברמה מאוד גבוהה וממה שהבנתי אם תרצה לעבוד בישראל אחר כך זה הרבה יותר קל מאשר אם תלמד ברומניה או איטליה. :)))
ועברת בסופו של דבר לשנה השניה?
אפשר אולי לקבל את האימייל שלך יש לי הרבה לשאול אותך ^^
כן! Sd67899@gmail.com
שלום אלירן, יש המון אוניברסיטאות באירופה המציעות תוכנית בינלאומית באנגלית. תוכל להגיע לפגישת ייעוץ חינם עם ד"ר משה כהן. 037511553 בהצלחה חן
סגור