פורום לימודי רפואה

בהנהלת: ד"ר משה כהן  |  מסר למנהל/ת הפורום
לכל המתעניינים בלימודי רפואה, רפואת שיניים שלום בפורום זה תמצאו מידע עדכני בנוגע ללימודי רפואה באוניברסיטאות השונות בישראל ובחו"ל. תוכלו להפנות שאלות הנוגעות בתנאי הקבלה לאוניברסיטאות השונות, עלויות שכר לימוד ומחיה, ובנוסף בנוגע לחיים שלאחר לימודי הרפואה (מבחני רישוי וכו').
מומלץ בחום

ד"ר משה כהן

מנהל הפורום הוא ד"ר משה כהן, רופא ובעלים של חברה בינלאומית המכינה סטודנטים ללימודי רפואה בחו"ל מכוון ומייעץ למאות סטודנטים בשנה ומקבל מידע עדכני ושוטף ממאות תלמידיו אשר לומדים באוניברסיטאות שונות בעולם.

מריאל | 23:45  22/09/10
סיימתי את שירותי הצבאי לפני חודש וכרגע אני לומדת פסיכומטרי. אני רוצה ללמוד רפואה אבל תנאי הקבלה בישראל בין הקשים בעולם לכן החלטתי ללמוד בחו"ל. אני מתלבטת בין איטליה, רומניה והונגריה. הבעיה היא שאני לא יודעת מאיפה להתחיל. יש לי 4 יחידות אנגלית ואני משפרת אותם ל-5 יחידות. יש לי 3 יחידות מתמטיקה. אין לי ביולוגיה (יש לי 3 יחידות מדעים אבל אני לא חושבת שזה אותו דבר), כימיה ופיזיקה. האם אני צריכה לשפר את המתמטיקה ולהוסיף את יחידות הלימוד פיזיקה, כימיה וביולוגיה? מה תפקידה של המכינה? איזה מכינות קיימות? האם יש לי סיכוי להצליח במכינה אם אין לי את היחידות הלימוד שציינתי למעלה? מה הסיכויים שלי להתקבל לרפואה אם תעודת בגרות כזו שיש לי? אני אשמח לקבל תשובה...
ד"ר כהן | 21:34  23/09/10
שלום על מנת ללמוד רפואה בחול צריך בגרות מלאה ומעבר של בחינות כניסה. אין צורך לשפר בגרויות ואין צורך לשפר מקצועות מסויימים. תפקידה של המכינה להכין אותך לבחינת הכניסה שהיא החשובה לקבלתך. לייעוץ מקיף בנושא צרי קשר בהקדם בברכה ד"ר משה כהן moshe@medicaldoctor.co.il 0545255177
ארז | 02:14  24/09/10
מיידע נוסף על קורסי ההכנה השונים ניתן למצוא בקישור http://yoram.walla.co.il/ts.cgi?tsscript=com%2Findex&c=2.0&forum_id=18&searchWord=%EE%F9%E4+%EB%E4%EF
ענת | 17:37  24/09/10
עפ"י מה שהבנתי כדי להתקבל במדינות מסויימות ( למשל בפולין ובעוד כמה מקומות ) חייבים בגרות במקצועות המדעיים . בן-הזוג שלי נרשם השנה ללימודי רפואה בפולין ולמיטב הבנתי הוא התקבל אך ורק בזכות שהיתה לו תעודת בגרות הכוללת 5 יחידות ביולוגיה ו 5 יחידות כימיה. ( לחבר שלו שהיתה תעודת בגרות טובה מאוד אבל ללא המקצועות המדעיים לא אישרו את הקבלה והוא אפילו לא יכול היה להגיש מועמדות ). כל הישראלים שם חייבים את המקצועות המדעים בבגרות כתנאי לקבלה ללימודי רפואה או רפואת שיניים . ( בנוסף אחי גם עבר ראיון קבלה ששאלו אותו שאלות מדעיות , אבל ללא הרקע הלימודי שלו בבגרות הוא כלל לא היה מוזמן לראיון ולא היה יכול להתקבל ). ענת
מריאל | 20:39  24/09/10
אז ממה שהבנתי ממך, המכינה היא לא תחילף למקצועות ההללו ואני אהיה חייבת להשלים אותם. בן זוגך עשה מכינה?
ענת | 21:28  24/09/10
אני גם מתכוונת להתחיל ללמוד רפואה בשנה הבאה , ואצטרף לבן-זוגי בפולין רק בשנה הבאה ( עדיין בצה"ל כרגע ) ולכן אני גם מבררת פרטים בעניין של לימודים בחו"ל. הוא לומד באונ' לרפואה בפוזנן ( התחיל את השנה הראשונה בתחילת החודש ) . כפי שרשמתי התנאים להתקבל שם הם תעודת בגרות הכוללת את המקצועות המדעיים , כי בלי זה אין בכלל מצב שם להגיש את המועמדות. בנוסף לכך הוא גם היה צריך לעבור ראיון עם וועדת-קבלה שנימשך כשעה שכלל גם שיחה עם פסיכולוג . ממה שהבנתי בחלק מהראיון שאלו אותו גם שאלות לגבי הנושאים המדעיים ( ביולוגיה , פיזיקה וכ"ד ). הוא התכונן לראיון ולמד לפני מרשימת ספרים מומלצים שהאוניברסיטה נתנה לכל המועמדים כדי להתכונן לראיון . ( הוא למד לבד בבית מהספרים/חוברות , בלי לעשות מכינה כלשהי ). אבל אין תחליף לזה שחייבים בגרות במקצועות המדעיים כדי להתקבל. בזה אני בטוחה. יש איתו בשנה הראשונה עוד בחור ישראלי שלא היתה לו בגרות עם המקצועות המדעיים , אבל הוא למד שנה ראשונה ביולוגיה באונ' תל אביב והכירו לו את זה כרקע מדעי ( במקום הבגרות ) ועל סמך זה קיבלו אותו. במידה ואת רוצה ליצור קשר עם הסטודנטים שם תשאירי אימייל ואעביר להם אותו כדי שיצרו איתך קשר.
מריאל | 12:09  25/09/10
אני אשמח לקבל עוד פרטים. mari_aha15@walla.co.il ממה שאני יודעת, להתקבל לרפואה בפולין ספציפית כן דורשים את המקצועות המדעים, וישנן מדינות שלא אלא רק המכינה מספיקה להם.
ד"ר כהן | 03:59  02/10/10
לימודי רפואה בפולין הם אופציה אחת מרבות. מרבית האוניברסיטאות דורשות מעבר של בחינת כניסה ובגרות מלאה ללא מחוייבות למקצועות מדעיים בברכה
סגור