פורום לימודי רפואה

בהנהלת: ד"ר משה כהן  |  מסר למנהל/ת הפורום
לכל המתעניינים בלימודי רפואה, רפואת שיניים שלום בפורום זה תמצאו מידע עדכני בנוגע ללימודי רפואה באוניברסיטאות השונות בישראל ובחו"ל. תוכלו להפנות שאלות הנוגעות בתנאי הקבלה לאוניברסיטאות השונות, עלויות שכר לימוד ומחיה, ובנוסף בנוגע לחיים שלאחר לימודי הרפואה (מבחני רישוי וכו').
מומלץ בחום

ד"ר משה כהן

מנהל הפורום הוא ד"ר משה כהן, רופא ובעלים של חברה בינלאומית המכינה סטודנטים ללימודי רפואה בחו"ל מכוון ומייעץ למאות סטודנטים בשנה ומקבל מידע עדכני ושוטף ממאות תלמידיו אשר לומדים באוניברסיטאות שונות בעולם.

שיראל , 20 | 00:36  06/09/10
שלום, אני מעוניינת ללמוד רפואת שיניים באונ' העברית. כיום אני עובדת בתור סייעת רופא שיניים והתחום מושך ומעניין אותי, רק מה שהלימודים נורא מלחיצים אותי וזה גורם לי לסגת מהעניין. האם באמת מדובר בחוסר חיים במהלך הלימודים (6 שנים זה לא צחוק), האם אני אוכל להגשים את עצמי גם מבחינות אחרות משפחה, חברים?...... וגם מי מבטיח לי שאני אעבור את כל המבחנים הסופיים ושלא כל השנים יזרקו לפח? מפחיד... האם התנאים שמספקת האונ' לסטודנטים טובים ונורמליים? האם יש לי דרך להתייעץ עם סטודנטים משם? אם כן איך? אשמח לתגובה שיראל
אלון | 10:12  06/09/10
היי, שמי אלון. תלמיד שנה ב' בבי"ס לרפואת שיניים בעברית. למרות הזמן הקצר שאני נמצא בתחום, אני חושב שאוכל לעזור לך במידע משמעותי לגבי הלימודים ואופן הקבלה, אם תרצי תוכלי ליצור איתי קשר דרך הפורום, ואשתדל לעזור.
שיראל , | 18:54  06/09/10
אני יותר מאשמח מלקבל את עזרתך. אז מה לגבי הלימודים? קשים מאוד? כמה שעות שבועיות אתה במקום שלומדים בו?
אלון | 08:44  07/09/10
היי, הטלפון שלי הוא 0544774800. את ממש מוזמנת להרגיש בנוח ולהתקשר ואני אנסה לעזור לך כמה שאוכל. מזהיר מראש יש לי דברים טובים לומר על לימודי רפו"ש אבל גם דברים רעים. אלון
אז אני אכתוב כאן כמה רשמים לגבי הלימודים שאני מקווה שיעזרו. ראשית כל, אני לומד בירושלים באוניברסיטה העברית. מבחינה מערכתית, על אף השם הטוב שיש לאוניברסיטה העברית, לפחות מניסיון השנה החולפת התנהלות הפקולטה שם היא ביזיונית, הן במובן היחס לתלמיד והן במובן הטכני של הגינות במבחנים, זמני מתן ציונים וכו'. אני יכול לתת אלף דוגמאות לכך. אני יודע שבת"א, על אף אי הוודאות שהייתה שם בנוגע לעתיד הפקולטה הדברים לא מתנהלים כך. מבחינת הקבלה ללימודים. בשנים האחרונות שונתה בכל שנה שיטת הקבלה. בשנה האחרונה הנהיגו בנוסף לסינון של הפסיכומטרי, הבגרויות וראיונות הקבלה, גם מבחני קבלה של כימיה וביולוגיה שדורשים התכוננות מראש, ככה שזה משהו ששווה לקחת בחשבון מבחינת ההרשמה. הלימודים עצמם הם די עמוסים. בשלוש השנים הראשונות לומדים את רוב הקורסים ביחד עם רפואה, אך יש גם קורסים ספציפיים לרפו"ש. בשנה הראשונה יש בעיקר מקצועות מבוא מעצבנים כמו פיסיקה וכימיה וכיו"ב. לאחר מכן 3 שנים קליניות שבהן לומדים לעבוד עם הידיים. בכלליות, דואגים המרצים שוב ושוב להזכיר באוזנינו שרפו"ש זו בעיקר עבודה טכנית הדורשת מיומנויות מנואליות טובות שזה לא בהכרח כשרון נרכש מה ששווה לקחת גם כן בחשבון כי אחרת זה יכול להיות, מאוד אבל מאוד מתסכל. בשנים הקליניות הדרישות הן מאוד קשות והעומס אף יותר גדול (כך אומרים). מבחינת ירושלים, החיים הסטודנטיאלים פה הם ממש טובים (יותר טובים מת"א זה בטוח, אני יודע כי למדתי שנה לפני כן בת"א) ויש גיבוש רב בין הסטודנטים של רפו"ש. אני אישית גר עם חברה שלי במרכז העיר אז ההגעה ללימודים בכל בוקר קצת מתארכת, אבל לדעתי זה עדיף. מבחינת חיים אח"כ, את זה את בטח יכולה לדעת יותר טוב מאיתנו, אם את עובדת כסייעת. תשאלי כמה שיותר רופאים. מהמעט שיצא לי לדבר עם רופאי שיניים צעירים אחרים, רבים מאוד מאוכזבים מהמקצוע שכן אין בו לדבריהם אתגר של ממש והשוק מוצף ברופאי שיניים מה שהופך את השכר (לפחות של רופאים צעירים) לבדיחה. יחד עם זאת יש את היתרון של המון זמן פנוי, מה שמאפשר להקים משפחה וכו'. אם את שמעת דברים אחרים לגבי השכר והתנאים מרופאי שיניים שאת עובדת איתם, אשמח לשמוע בעצמי כי אני באמת שוקל את המשך הדרך שלי בתחום, לאור הביקורות השליליות שאני שומע (אני אישית, ממש מקווה שאוכל לעבור לרפואה כללית בשלב כלשהו בדרך). זהו, בגדול, אם יש לך שאלות נוספות את יכולה לפרסם כאן ואת יכולה גם להרגיש בנוח ולהתקשר. בהצלחה, אלון
סגור