פורום מדעי המחשב

בהנהלת: רונית אקשטיין  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת הפורום הינה לשמש מקום מפגש למתעניינים בלימודים גבוהים בתחום מדעי המחשב לתואר ראשון ושני, ולספק מידע אודות תכני הלימודים, דרישות הקבלה וההשתלבות בשוק העבודה.

רונית אקשטיין

יועצת לימודים של החוג למדעי המחשב במסלול האקדמי המכללה למינהל.

אהלן, אני יודע שהנושא הזה נחרש, ואני חושב שקראתי עשרות הודעות בפורומים לגבי היתרונות והחסרונות של מדעי המחשב והנדסת תוכנה, אבל אשמח לשמוע מה דעתכם. אני לא ידוע אם בסופו של דבר אני רוצה קריירה כמפתח/מתכנת. אני יודע שאני רוצה להיות בתחום הזה - בין אם זה רשתות, או אבטחת מידע, עם שילוב של קצת פיתוח ותכנות וכו'. אני לא סגור בדיוק מה, אבל אני מניח שמבחינת לימודים - הנדסת תוכנה ומדעי המחשב הן האופציות המרכזיות. אני גם יודע ממה שקראתי שמדעי המחשב (3 שנים) זה לימודים יותר "תאורטיים" ואולי ברמת תכנות גבוהה יותר, לעומת הנדסת תוכנה (4 שנים) שאמורה להיות יותר מעשית. האם יש כאן אנשים שלמדו או לומדים את המקצועות האלה, ויוכלו לסייע בהחלטה? לכאורה אני מעוניין דווקא בפן המעשי, אבל מצד שני אם בסופו של דבר שני התארים די שווים מבחינת אופציות עבודה - למה שאלמד עוד שנה סתם.. אשמח לכל עצה בנושא.. תודה, איתן
מנהל פורום לימודי מדעי המחשב | 14:22  24/09/12
היי איתן אכן שאלה זו נדונה כאן רבות. אז מעבר למה שכבר הספקת לקרוא ולהתרשם, אתמקד בנושא שהעלת של הפרקטיקה אל מול התיאוריה: על מנת שתצא נשכר מהתואר, רצוי שתבחר בתוכנית המשלבת בין התיאוריה לפרקטיקה. קיימים לא מעט מסדות לימוד שאכן שמים דגש על כך, לאו דווקא בלימודי הנדסת תוכנה , אלא גם במדעי המחשב. לגבי אופציות עבודה, קיים היצע רחב ומגוון של הצעות בתחום מדעי המחשב, לא פחות מהנדסת תוכנה. בלימודי הנדסת תוכנה לומדים תכנים נוספים בהיבטים הנדסיים אך אין להם השפעה מהותית לא בתעסוקה המיידית (אם בכלל יש צורך בכך, אזי את הפער ניתן להשלים בעתיד תוך כדי צבירת ניסיון) ולא בקידום האקדמי. את שנת הלימודים הנוספת עדיף בעיני להשקיע בצבירת ניסיון תעסוקתי שהוא כשלעצמו חשוב מאד בתחום. מקווה שעזרתי, שירן כהו
סגור