פורום מדעי המחשב

בהנהלת: רונית אקשטיין  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת הפורום הינה לשמש מקום מפגש למתעניינים בלימודים גבוהים בתחום מדעי המחשב לתואר ראשון ושני, ולספק מידע אודות תכני הלימודים, דרישות הקבלה וההשתלבות בשוק העבודה.

רונית אקשטיין

יועצת לימודים של החוג למדעי המחשב במסלול האקדמי המכללה למינהל.

שלום לחברי הפורום אני מעוניין ללמוד הנדסת תוכנה ואני כרגע מתלבט האם ללמוד במכינה בכדי לשפר את הבגרויות שלי או לוותר על הלימודים בתחום.. לא בגלל חוסר עניין אלא כי אני חושש שהיכולות שלי בתחום המתמטיקה לא מספיק טובות.. סיימתי את התיכון עם מתמטיקה ברמה של 4 יחידות בציון של 72, ולא למדתי פיזיקה בתיכון. אני כרגע מתלבט האם הנדסת תוכנה זה בשבילי - מההכרות שלי ומחברים שלומדים במגמה - אני חושב שהמקצוע יתאים לי מאוד משום שתחום התכנות מאוד מעניין אותי. ההתלבטות המרכזית שלי בעצם היא לאחר שהבנתי שרוב המקצוע מתבסס על ידע מתמטי וחשיבה מספרית אני לא בטוח ביכולת שלי להצליח כי המתמטיקה מעולם לא הייתה שפה שנייה עבורי ומעולם זה לא היה תחום שבו היה הולך לי בקלות.. בתיכון לא נתתי פוש במתמטיקה כי לא היה לי כוח להשקיע - הייתי מעדיף כמו בכל הבגרויות ללמוד כמה ימים לפני להוציא 85 ולנוח.. בפסיכומטרי השקעתי.. והוציאתי 670 ו130 בכמותי לא תותח אבל ציון סבבה.. השאלה שלי היא - האם הנדסת תוכנה זה לאנשים שחושבים מספרים כל הזמן? האם יש מקום לאנשים שאינם מצטיינים בתחום? מהכרות שלהם מכינה יכולה לשפר את סיכויי ההצלחה שלי בלימודים?? תודה רבה, עידן
שלום עידן תואר בהנדסת תוכנה דורש חשיבה לוגית. אין ספק שהמתמטיקה חשובה ומהווה חלק אינטגרלי מהתואר, אולם אפשר גם אפשר להצליח בתחום עם הנתונים שהצגת. ציינת שבתיכון לא השקעת יותר מידי, ואילו בפיכו' הוצאת 130 בחלק הכמותי שזה ציון בכלל לא רע..אין ספק שמכינה תוכל לעזור לך מאוד לסיכום,אם יש לך את הרצון והנכונות להתמיד ולהשקיע,אני מאמינה שתוכל להצליח בתחום. . " במקום שיש רצון- ישנה גם דרך" . בהצלחה! :) שירן כהן יועצת לימודים המסלול האקדמאי המכללה למנהל
סגור