פורום מדעי המחשב

בהנהלת: רונית אקשטיין  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת הפורום הינה לשמש מקום מפגש למתעניינים בלימודים גבוהים בתחום מדעי המחשב לתואר ראשון ושני, ולספק מידע אודות תכני הלימודים, דרישות הקבלה וההשתלבות בשוק העבודה.

רונית אקשטיין

יועצת לימודים של החוג למדעי המחשב במסלול האקדמי המכללה למינהל.

זואי | 12:40  28/09/10
שלום, הייתי רוצה עצה בבחירת תחום עבודה. תקשורת או אבטחת מידע??? איזה תחום נחשב ליותר מבוקש ומתפתח בשוק? אודה מאוד על התשובה
מירי אבישר | 10:13  04/10/10
תקשורת הוא תחום ותיק ומהווה בסיס ומבנה איתן לרוב חברות ההזנק הקיימות והמתפתחות, וגם החברות הגדולות עושות שימוש ופיתוח נרחב בתחום זה בעוד שאבטחת מידע שנחלתה בעבר היתה "אבטחת בתחום התקשורת" בלבד התפתחה לכיוונים שונים, והיום ניתן למצוא מומחי אבטחת מידע בתחום האפליקציות גם כן ועוד ... במידה ובחרת במסלול מלא לתואר, אני מניחה שתפגוש את מגוון המקצועות ( כולל שניהם ) ותבין מה יותר נוגע לתחומי עינינך ... במידה ואתה מחפש לבחון לימוד מקצועי של אחד מהנושאים בלבד, אני הייתי ממליצה ללכת לתחום אבטחת המידע, מקצוענות בתחום שכזה היא ייחודית, ונראה כי שוק זה נמצא בהתפתחות תמידית ( הרי לעולם לא יגמרו הפושעים בעולמינו ... ). בעוד שתקשורת והבנה עמוקה בתקשורת דורשת בסיס רחב יותר ( לעיתים בהכרח אקדמי ). ומנגד אבטחת מידע הינו תחום דינמי יותר וחולש על הרבה יותר מרחבים ( חומרה, תקשורת, אפליקציות, אינטרנט, סלולאר וכו ... ) בהצלחה בהמשך הדרך
סגור