פורום מדעי המחשב

בהנהלת: רונית אקשטיין  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת הפורום הינה לשמש מקום מפגש למתעניינים בלימודים גבוהים בתחום מדעי המחשב לתואר ראשון ושני, ולספק מידע אודות תכני הלימודים, דרישות הקבלה וההשתלבות בשוק העבודה.

רונית אקשטיין

יועצת לימודים של החוג למדעי המחשב במסלול האקדמי המכללה למינהל.

שלום, אני מתלבט ללמוד בין שני תחומים מדעי המחשב במכון הטכנולוגי חולון, לבין הנדסת תוכנה במכללת אפקה. האם תוכל לענות לי על מס' שאלות: 1. מה ההבדל בין התחומים הללו ? 2. מה המוסד היותר יוקרתי מבינהם? האם מכללת אפקה מוכרת בשוק? 3. האם יש סיכוי לעתיד כלשהו בתחומי הפיתוח בסיום התואר כלומר גיל 33 ? אני מגיע מרקע רחב של תחומי רשתות ותקשורת אך אני מעוניין לעשות הפסקה להשקיע את זמני בלימודים אקדמיים וכמובן להצליח בממוצע הציונים ולעבור לתחום הפיתוח.
אני ממליץ לך לבדוק גם שם, יש להם חטיבות ממש מעניינותו בנוסף, מה שמעניין אותך= יש להם שם טוב והם מוכרים בהחלט בשוק. אבל עדיין, אם אתה מתלבט בין שני המקומות שציינת, אני חושב שעדיף בחולון מאשר באפקה
רפי בר-כאן | 20:48  01/08/09
שלום לך, א. עיין בתשובותי הקודמות בפורום לגבי ההבדלים בין מדעי המחשב להנדסת תוכנה. לדעתי ולדעת רבים, מבין שני התארים עדיף התואר במדעי המחשב האורך 3 שנים (לעומת 4 שנים), הוא נטול לימודי פיסיקה (חשוב למי שיש לו בעיה עם פיסיקה או שצריך לעשות השלמות בגרות בתחום) ובוגרים רבים של תואר ראשון במדעי המחשב מועסקים בתפקידי מהנדסי תוכנה בחברות הייטק מובילות. ב. שני המוסדות מוכרים לעניין הענקת תואר ראשון מטעם המועצה להשכלה גבוהה. אני מציע שתדבר בעניין עם בוגרים שלהם ו/או סטודנטים הלומדים שם כעת. ג. גם על שאלה זו עניתי בפורום. עיין בתשובותי הקודמות. התשובה היא: בהחלט כן. יש לי והיו לי סטודנטים רבים שהתחילו את לימודיהם בגילאי 30+ והשתלבו היטב בתפקידי מפתח בשוק ההייטק. הכל עניין של מוטיבציה ויכולת בסיסית. בהצלחה. רפי
שירן | 21:05  01/02/10
אני אישית יכולה להגיד לך שב HIT הם לא נכנסים לעומק אין שם בשר אבל מה שכן אני יכולה להמליץ לך על מכללת real time אני אישית למדתי שם ותוך כדי מצאתי עבודה ובנוסף העברת החומר היא בצורה ברורה וכמות השעות היא אדירה המחיר שם משתלם והיחס נהדר וגם אם החסרת ישב איתך מרצה על החומר בצורה פרטנית
סגור