מאור | 21:35  17/05/11
אני מתעניין במקצועות המחשב. מאחר ויש לי רק ידע בסיסי אני רוצה להתחיל ללמוד טכנאי pc ואז ללמוד מנהל רשת בהמשך. אמנם ראיתי שיש הרבה קורסים עם שמות שונים : כמו טכנאי pc ורשתות לעומת טכנאי pc .או מנהל רשת לעומת מהנדס רשת. מה ההבדלים ?ומה אני צריך לדעת ולשאול לפני שאני נרשם למכללה כלשהי? איני רוצה ללמוד במקום לא מוכר שאין לא הסמכה של microsoft . אשמח אם תעשי לי סדר בבלגן תודה
מונה בר-גיל | 18:06  21/05/11
מאור שלום, 1-קורס טכנאי PC או בשפתו המקצועית והנכונה "תחזוקת מחשבים אישיים" אינו מספיק לשוק העבודה, לכן רצוי לסיומו להמשיך ללימודי רשתות. כיום חלק מהמכללות ממירות את הקורס "תחזוקת מחשבים אישיים" לקורס מכינה, שמיד אחריו ניתן יהיה לעבור לרשתות. 2- עדיף לעשות MCITP Enterprise מאחר וזה מקנה הסמכה מלאה ומקצוע מלא, לעומת זאת במסלול MCITP server חסרים נושאים חשובים, כמו: client operation system, כל הנושא של עיצוב הדומיין, חלק גדול מאבטחת מידע ועוד. 3- קורס MCITP המלא בממוצע אמור להיות באזור ה-350 שעות אקדמיות, שתלמדנה מן הסתם בכיתה ולא באופן פרונטאלי, אם כי חשוב שכן תתרגל את החומר. הדבר גם אפשרי, מאחר והסטודנט מקבל את המוקים (ספרים) של מייקרוסופט כחלק בלתי נפרד מהקורס. 4- בבחירתך באיזה מוסד לימודים ללמוד, ראשית ודא כי המוסד שאתה מעוניין בו- מורשה כמוסד הדרכה מטעם מייקרוסופט. רשימת מוסדות מופיעה באתר של מיקרוסופט. ישנם הבדלים בין המוסדות במרצים, בתכנים, עלויות הקורס (עם או בלי תשלום עבור הבחינות), מרכזי בחינה מורשים וכו'. 5- חלק מהמוסדות הנם גם מרכזי בחינה של מיקרוסופט ולכן מחירי הקורס כוללים גם מחירי בחינות, לבדיקתך. בהצלחה, מונה בר-גיל
סגור