שלום, אני מאוד רוצה להתחיל ללמוד באחד הקורסים הרבים שמוצעים היום. תחום שאני שומע עליו הרבה הוא בודק תוכנה (QA). יש גם את ניהול הרשתות. במידה ואין לי נסיון ורקע מתחום המחשבים, למעט רקע בסיסי בלבד, איזה קורס עלי לקחת על מנת להתחיל בצורה חלקה ועל מנת שיהיה לי בסיס טוב להמשך? כמו כן אשמח לדעת באילו מקומות הכי טוב ללמוד? הבנתי למשל שבג'ון ברייס בד"כ יש בעיות עם מרצים לא כל כך איכותיים ומקצועיים.. תודה!
תומר שלום, 1- לאור דבריך, אני מבינה כי אתה חדש בתחום המחשבים, אכן ניתן ללא ידע להיכנס ל-QA או להתחיל עם תחזוקת מחשבים אישיים (טכנאי PC) ולהמשיך מיד לרשתות. 2- בד"כ אינני נוטה לקביעה איזה מבין הקורסים מתאים יותר, כי מדובר בנתונים נוספים, כמו: גיל, תכונות אופי, יכולת לימודים וכו'. יחד עם זאת, הייתי מציעה לך להתחיל מתחזוקת מחשבים אישיים ולהמשיך לאחר מכן לרשתות MCITP. להלן השיקולים: 2.1--------------ל- QA הביקוש נמצא בירידה, כי: א'- הצפה בשוק של בוגרים ב'- ישנם הרבה סטודנטים שעובדים מטעם חברות כ"א ג'- נעשה outsourcing לחו"ל. כמו כן, העבודה ב-QA מונוטונית ודורשת ירידה לפרטים הקטנים, סדר ושיטתיות. יתרון המקצוע: כניסה קלה יחסית לשוק, מעבר קל יחסית של בחינות סופיות. 2.2---------------קורס טכנאי PC או בשפתו המקצועית והנכונה "תחזוקת מחשבים אישיים" אינו מספיק לשוק העבודה, לכן רצוי לסיומו להמשיך ללימודי רשתות. כיום רב המכללות ממירות את הקורס "תחזוקת מחשבים אישיים" לקורס מכינה, שמיד אחריו ניתן יהיה לעבור לרשתות MCITP בפלטפורמה 2008. להערכתי, זאת הסמכה הרלוונטית ביותר בתחום. 3- בבחירתך באיזה מוסד לימודים ללמוד, ראשית ודא כי המוסד שאתה מעוניין בו- מורשה כמוסד הדרכה מטעם מייקרוסופט. רשימת מוסדות מופיעה באתר של מיקרוסופט. ישנם הבדלים בין המוסדות במרצים, בתכנים, עלויות הקורס (עם או בלי תשלום עבור הבחינות), מרכזי בחינה מורשים וכו'. 4- חלק מהמוסדות הנם גם מרכזי בחינה של מיקרוסופט ולכן מחירי הקורס כוללים גם מחירי בחינות, לבדיקתך. בהצלחה, מונה בר-גיל
סגור