ירון | 11:39  08/03/09
שלום מונה, אני רוצה לעשות תעודה של מנהל תיקים ויש לי כמה שאלות: 1. כמה זמן הלימודים? 2. האם יש דברים שצריך לדעת לפני שאני מתחיל? 3. מה ההבדל בין המקומות? חשוב לי שיהיו חומרים מסודרים, האם בקורסים יש ספרים? של מי? ביררתי קצת וראיתי שיש מרצים שממליצים עליהם (ייבגני אוריאן ונעם שטמפר), איפה הם מלמדים? תודה רבה ירון
ירון שלום, 1-מסלול ייעוץ השקעות וניהול תיקים בנוי סה"כ על 5 קורסים: נושאי הלימוד: בחינות היסוד:  כלכלה  חשבונאות  סטטיסטיקה ומימון  דיני ניירות ערך ואתיקה מקצועית בחינות מקצועיות:  ניתוח ני"ע ומכשירים פיננסיים (מקצועית א')  ניהול תיקים (מקצועית ב') הגשה לבחינות מקצועיות: 5 ו-6 מותנית במעבר 4 המוקדמות. לכן אני ממליצה לעשות את המסלול ב-3 סמסטרים, כי המטרה הסופית היא לעבור את הבחינות בהצלחה. 2-לפי התקנות החדשות של הרשות לני"ע, ניתן להתחיל את ההתמחות במקביל להכנה לבחינות המקצועיות. 3-לפי תקנות הרשות, לא ניתן להיבחן בבחינות המקצועיות אלא לאחר מעבר כל בחינות היסוד. 4-הרשות מקיימת בחינות בכל הנושאים בשני מועדים בשנה: קיץ וחורף. 5-אין צורך בידע קודם, מאחר והקורסים ב-4 היסודות מתחילים גם מהמבואות לתחום. 6-לגבי לימודים במכללות המלמדות בארץ את התחום- נא לבדיקתך לפי הפרמטרים הבאים: מס' סטודנטים בכיתה, מרצים, חומר נלווה, גודל המקום, ניסיון המקום בתחום. 7-למען גילוי נאות, אני מרכזת את התחום הניהול, השקעות ופנסיוני במכללת ר"ג ואנו עובדים בשותפות עם יבגני אורין ונועם שפלטר, במכללת ר"ג הכיתות מוגבלות עד 30 איש. הסטודנטים מקבלים ספרים (מטעם אורין& שפלטר)+ הרשאה לאתר גם מטעמם. באתר- ישנן בחינות משוחזרות+ שאלות ופתרונות. בהצלחה, מונה בר-גיל
ירון | 15:01  08/03/09
סגור