גדי | 09:35  22/02/09
סיימתי עכשיו תואר ראשון בניהול ואני מתלבט לגבי לימודי ההמשך. האם רלוונטי בכלל להמשיך ללימודי מנה"ע תואר שני אחרי שעשיתי תואר ראשון בניהול, איך זה נראה בשוק כשאתה מגיע עם תואר ראשון ושני שהם די דומים? האם עדיף במקום תואר שני להתמקצע בתחום מסויים ולמשל לעשות את המבחנים של הרשות לניי"ע ליועץ השקעות?
גדי שלום, בשנים האחרונות, התואר "נשחק" והפך לנורמה חברתית ומוסכמה חברתית, לכן היום פחות משנה במה יש לך תואר, כל עוד יש לך את "השורה" בקורות חיים. אומנם, תשובתי מעט גסה בנושא, אך היא משקפת בפועל את ההתנהלות היום-יומית שלנו במיון וגיוס עובדים. לכן הייתי ממליצה לך לצד התואר שלך ללמוד מקצוע/ות שיהוו חיזוקים לתואר, כדי להשתלב בשוק העבודה ולהגביר את סיכוייך להתקבל למשרות שאתה רוצה לעסוק בהן. ייעוץ השקעות וניהול תיקים זו אחלה בחירה, אך מאחר והשוק ההון נמצא כרגע בירידה ותחום הייעוץ ושיווק פנסיוני תוסס, הייתי ממליצה לך לעשות את השילוב בין השקעות לבין פנסיוני, כשמדובר בעצם רק בקורס אחד נוסף. כך בעצם תבטיח לעצמך כמה אפשרויות עבודה: יועץ פנסיוני/ משווק פנסיוני/ יועץ השקעות/ מנהל תיקים/ יועץ פיננסי= יעוץ השקעות+ יועץ פנסיוני. כל אחד מהמסלולים דורש כמובן סטאז'. סטודנט שרוצה ללמוד ייעוץ ושיווק פנסיוני ויש לו תואר בניהול (הגיש את הפטורים בחשבונאות, כלכלה, סטט' ומימון לרשות לני"ע)- אמור לעשות יסודות הביטוח, מקצועית א' וגמר פנסיוני. ואילו להשקעות עליו לעשות- דיני ני"ע ומקצועית א'. ז"א במקצועית א' ישנה חפיפה. מדובר בתחום שאני מרכזת, אם תרצה להגיע אלי לייעוץ או לקבל חומר במייל, אתה מוזמן לפנות אלי. מקווה שכוונתי אותך, מונה בר-גיל
מקסים סלוצקר | 11:08  23/05/09
שלום רב, סיימתי לפני כשנתיים תואר בכלכלה התמחות במימון ובנקאות. כיום אני מעוניין להשתלב בשוק העבודה אך אינני בטוח מה עליי לעשות על מנת לקבל את רישיון היעוץ. כמו כן אשמח אם תוכלי להסביר יותר על השילוב שכתבת למעלה.\ תודה רבה מראש
הי גדי ומונה, אני במצב דומה והחלטתי שאני רוצה לשלב עם התואר שלי גם קורס מקצועי שיתן לי כלים פרקטים. אחרי הרבה חיפושים מצאתי שלאוני' הפתוחה יש , דרך תפנית, קורסים - אבל אני מודה שקצת הלכתי שם לאיבוד http://www.nirshamim.co.il/consultation.asp?Prod=280 עם זאת, מצאתי וומלאתי פרטים לאקדמיה הפיננסית של מגדל שוקי הון, שנראים לי די פוטנציאלים כי בשנה וחצי הם נותנים 3 הסמכות וגם מבטיחים לעזור למצוא עבודה (אצלם נראה לי). הקורס מתחיל ממש עוד מעט, 13.3 - ככה כתוב שם זה הלינק - http://tinyurl.com/cz6uxq חוץ מזה, מה דעתכם, ללמוד השקעות לא כדאי בחברה שמתעסקת ת'כלס בהשקעות? תודה ובהצלחה לכולנו!
נוית שלום, מי שנותן את ההסמכות זו לא מכללה מסוימת, אלא הכנה לבחינות החיצוניות של משרד האוצר והרשות לני"ע, לכן גם במכללות אחרות תוכלי ללמוד את 3 ההסמכות ב-3 סמסטרים. האם כדאי ללמוד בחברה של השקעות תאכלס? גם כאן אין שום דבר ייחודי לחב' השקעות שמלמדת, מאחר והמרצים שמלמדים באקדמיה של מגדל מלמדים גם במכללות אחרות ו-"המוצר" שכולם מוכרים זהה אף הוא, כי מדובר בבחינות חיצוניות. מה שמשתנה בין מכללה למכללה זה: עלויות, מיקום גאוגרפי, מה ניתן כעזר לסטודנטים, למשל במכללת ר"ג נותנים לסטודנט גם ספר וגם אתר, כדי שיוכל לחזור על החומר גם בבית וגם לתרגל תרגילים באתר ולפתור בחינות משוחזרות. לכן בחרי לעצמך את מה שהכי נוח לך מבחינת הפרמטרים שהצגתי. בהצלחה, מונה בר-גיל
אבי | 15:11  26/02/09
היי אני חייב להגיד שיש ה-מ-ו-ן מקומות שמלמדים את המקצועות האלה. צריך לבדוק טוב טוב מי המרצים. יש מכללות שהמרצים לא מקצועיים ושמפוצצים כיתות בתלמידים כדי להרוויח עוד קצת (כמו משב לדוגמא) וזה פוגע בלימודים. אני חייב להודות שאני מ"מאוכזבי משב שוקי הון". אחרי קורס אחד שם אני ברחתי וממליץ לכולם לא להירשם שם. אחרי בדיקה של מקומות הלימוד, החלטתי לגשת עכשיו לדינים לבד (ללמוד מספר) ובסמסטר הבא קורס. אחרי כל הבדיקות מצאתי שהכי טוב ללמוד אצל ייבגני אוריאן ונועם שפטלר. הם המרצים הכי טובים. בהצלחה!
סגור