אביב | 14:30  11/02/09
יש לי שאלה לעוסקים בתחום וגם למי שלומד את הנושא. אני מעוניין ללמוד את מקצוע השיווק וייעוץ פנסיוני לקראת רישוי ובדקתי כמה מכללות. מבלי לציין שמות, שמתי לב להבדלי הרמות בכמה פרמטרים: מחיר, כיתות הלימוד, מרצים, וכו' אבל מאחר והרישוי הוא מה שחשוב, אני רוצה לוודא שאכן אני עושה את הצעד הנכון בבחירת מכללה ושאלותיי הן: 1. האם יש הבדל בין המכללות השונות מבחינת הכלים שהן נותנות לתלמיד? 2. מבחינת מקומות העבודה שלאחר מכן, האם יש העדפה למי שלמד במכללה ספציפית? 3. האם ניתן ללמוד חלק מהמקצועות לבד בהתחשב שהרקע שלי הוא תואר ראשון במדעי המחשב? 4. האם קיים מאגר של בחינות לדוגמה שבהן אפשר לעיין ולקבל רושם על קושי הלימודים? תודה מראש לכולם ושיהיה לכולנו בהצלחה.
אביב שלום, 1-זו תקופה נהדרת להיכנס לעולם הייעוץ והשיווק הפנסיוני, מאחר ומדובר בתקופת המעבר בזכות "ועדת בכר". רבים נוהרים לתחום זה בשנה וחצי האחרונות, מאחר וזו הזדמנות להשתלב בתחום. 2-בשוק העבודה, אין שום משמעות למקום שלמדת בו, מאחר ומדובר ברישיון של משרד האוצר ו-6 חודשי התמחות: בין אם מדובר בשיווק או ייעוץ פנסיוני. 3-ישנם קורסים שכן תוכל ללמוד לבד, בעיקר בקורסי היסוד. אוכל להמליץ לך לרכוש ספרים+ אתר עם חברה שאיתה אני עובדת במכללת ר"ג www.rasut.com , בקורסים המקצועיים- אני לא ממליצה לך לגשת עצמאית. 4-כמו כן, חשוב שתדע כי תוכל לצאת להתמחות בתום 4 קורסי היסוד ועד אז אין צורך להחליט האם אתה רוצה להיות משווק או יועץ. כלומר, הבחירה האם להיות יועץ או משווק נעשית ביציאה לסטאז' בלבד. 5-אכן קיים הבדל בפרמטרים שהזכרת בין המכללות, וגם כאן למען גילוי נאות, אני חייבת לציין כי תחום ההשקעות, הניהול והפנסיוני במכללת ר"ג נמצא באחריותי. לכן אוכל להתייחס לפרמטרים שהזכרת מההיבט של מכללת ר"ג: 6-הכיתות נסגרות אצלנו ב-30 איש, הסטודנטים מקבלים ספר ואתר הכולל שאלות- תשובות ובחינות משוחזרות. הקורס בפיקוח התמ"ת לפקדון חיילים. 7-בחינות לדוגמא תוכל להוריד באתר של הרשות לני"ע ב-4 קורסים: כלכלה, חשבונאות, סטט' ומימון, מקצועית א' ו-2 הנוספים: יסודות הביטוח וגמר פנסיוני- בחינות של משרד האוצר. בהצלחה, מונה בר-גיל
סגור