שי | 13:04  11/02/09
יש לי תואר ראשון במינהל עסקים שלא מוסיף הרבה למציאת עבודה. יש לי ניסיון של 7 שנים במכירות ושרות לקוחות למגזר עסקי. אני רוצה לשנות תחום אך לא מוצא עבודה תקופה ארוכה.(לא מעונין לעבוד במכירות) חשבתי ללמוד לימודי תעודה בכדי לרכוש מקצוע כמו הנהלת חשבונות 1+2 וחשבי שכר דבר שאולי יקל עליי למציאת עבודה ראויה שאינה נגישות ישירה מול לקוח(כמו במכירות) רציתי לדעת האם אני חושב בכיוון נכון?האם יש בניכם מנהלי חשבונות שיוכלו לייעץ לי? אם זה חשוב אני מהצפון. תודה
שי שלום, ראשית, אתחיל בזה שאני מאד ממליצה על הקורס הנהלת חשבונות סוג 2, מאחר והוא מהווה כניסה כקורס בסיסי לעולם החשבונאות: ייעוץ מס, סוג 3, חשבי שכר וכו'. חשבי שכר הוא אופציה נהדרת להמשך הדרך לאחר סוג 2. קצת על חשבי שכר: על מנת להיות חשב שכר, עליך ללמוד קורס חשבי שכר בכירים המכין ל-2בחינות של משרד התמ"ת ורצוי גם שתיגש לבחינה של לשכת רואי חשבון. 2- הסבר לגבי הבחינה של לשכת רואי חשבון: ב-3 שנים האחרונות לשכת רואי החשבון בוחנת בבחינה חיצונית (שהיא בחירה האם לגשת או לא), המעניקה תעודת "חשבי שכר בכירים" מטעמם. המלצתי כן לגשת לבחינה, מאחר וזה יוכל להקל עליך להשתלב בשוק העבודה. 3-תנאי קבלה לחשבי שכר: הם 12 שנות לימוד+ הנהלת חשבונות סוג 2. 4-כמו כן, ניתן להתחיל ללמוד חשבי שכר במקביל להנהלת חשבונות, בתום סוג 1. מעבר לחשבי שכר הייתי ממליצה גם לעשות או סוג 3 או ייעוץ מס- במידה ואתה רוצה להיות עצמאי. בהתחשב בדברים שציינת, קח בחשבון שהעבודה בהנהלת חשבונות שונה לגמרי מעולם המכירות, מדובר בעבודה "שגרתית" בד"כ מול המחשב ופחות פרונטאלית. בהצלחה, מונה בר-גיל
סגור