ירון | 19:30  08/02/09
שלום לכולם... לפני שנתיים עשיתי קורס "טכנאי PC ורשתות". ולא מוצא עבודה במקצוע. כיום מעוניין להרחיב את הידע שלי על מנת למצוא עבודה בתחום. במכללה למינהל במקום מגוריי נפתח בקרוב קורס MCSA במחיר משתלם, אך אני מתלבט אם שווה ללמוד את המקצוע כיום כשיש הסמכות יותר מתקדמות כמו MCITP\MCSE. השיקול שלי הוא כלכלי נטו, הייתי מאוד רוצה ללמוד את ההסמכות החדשות של מיקרוסופט או לחילופין MCSE אך העלויות של הקורסים גבוהות מידי. השאלה שלי היא כזו...האם יש ביקוש היום בשוק למנהלי רשת 2003?? כדאי ללמוד כרגע את המקצוע??? או לחכות וללמוד הסמכה שהיא יותר עדכנית כמו MCITP אשמח לשמוע תשובות מאנשים שמבינים..תודה
ירון שלום, 1- נכון להיום מאד קשה למצוא עבודה בתחום הרשתות עקב המשבר הכלכלי, שפגע גם בתחום ההייטק. 2- מאד כדאי להשקיע היום בשדרוג לימודי רשתות MCITP 2008, שיתפוס חזק את השוק לאחר היציאה ממשבר, שלהערכתי תהיה ב-2010 ובינתיים לנצל את הזמן בצורה אפקטיבית על מנת לקבל את הידע הנדרש. 3- כאשר החברות יתחילו לעבור לשרתי 2008 יהיה יתרון אדיר למוסמכים בתחום, שהיום כמעט ואינם, כי הרב בעלי הסמכה של 2003. 4- עבורך, מכיוון שפלטפורמה של 2008 היא פלטפורמה חדשה, צריך להתחיל את המסלול מחדש. 5- לגבי המכללה למנהל, בדוק האם המכללה מוסמכת מטעם מייקרוסופט כמוסד מורשה, כמה שעות הקורס ומה ניסיונם של המרצים. אני יודעת שבימים אלו נפתח במכללת ר"ג קורס המכין לבחינות של MCITP במחיר אטרקטיבי שכולל גם את אגרות בחינה, אך אין לי מושג כמה מקומות נותרו, על זה הייתי ממליצה לך לפנות למנהל בי"ס למחשבים. בהצלחה, מונה בר-גיל
סגור