אסף | 14:15  03/02/09
איפה אני יכול ללמוד במרכז קורס טכנאי pc ?
אסף שלום, 1- בבחירתך באיזה מוסד לימודים ללמוד, ראשית ודא כי המוסד שאתה מעוניין בו- מורשה כמוסד הדרכה מטעם מייקרוסופט. רשימת מוסדות מופיעה באתר של מיקרוסופט. 2- קורס טכנאי PC או בשפתו המקצועית והנכונה "תחזוקת מחשבים אישיים" אינו מספיק לשוק העבודה, לכן רצוי לסיומו להמשיך ללימודי רשתות. הקורס שעליו אני מעבירה ייעוץ במכללת ר"ג הוא בפיקוח משרד התמ"ת. 3- בחודשים האחרונים, המכללות עברו לפלטפורמה 2008 (החדשה של מייקרוסופט)- MCITP. 4- ישנם הבדלים בין המוסדות במרצים, בתכנים, עלויות הקורס (עם או בלי תשלום עבור הבחינות), מרכזי בחינה מורשים וכו'. 5- אני כן ממליצה על לימודי רשתות, מאחר וכל עסק בינוני-גדול "יושב" על רשתות, לכן דרישה לתחום קיימת. 6- קח בחשבון שעד שתסיים את הלימודים התקווה כי השוק יתעורר מחדש, אם כי נכון לעכשיו אנו בתקופה של אי וודאות מבחינת המשבר הכלכלי. במידה ותהיינה לך שאלות מקצועיות נוספות, אוכל להתיעץ בעבורך עם מנהל בי"ס למחשבים במכללת ר"ג ולחזור אליך. בהצלחה, מונה בר-גיל
שלום אסף אני טכנאי כבר חמש שנים בתחום ולדעתי עדיף לך להתחיל מקורס זה ולא להתחיל מקורסים מתקדמים יותר מכיוון שהתחום קשה מאוד . יש בתי ספר מעולים בתחום כמו ג'ון ברייס היי טק וסלע כולם במרכז ..... בהצלחה לך
שימי שלום, אני מאד שמחה שאתה מעלה את הנקודה של כמה קורס זה פרקטי לשוק העבודה הזו לדיון, כי היא מאד חשובה. ראשית, הרשה לי להתחיל בזה שלקורס זה אסור לקרוא "טכנאי PC", כי הבחינות הן לא של מה"ט, לכן על המכללות שמפוקחות בפיקוח התמ"ת ישנה חובה לקרוא לקורס "תחזוקת מחשבים אישיים". שנית, קורס תחזוקת מחשבים אישיים, כבר לא מאפשר בצורה חופשית כניסה לשוק העבודה, לכן הוא מהווה בסיס נהדר בעיקר לתחום הרשתות או הנתבים. לדעתי, כשמישהו נמצא בפרשת דרכים ומחפש לימודי תעודה מעשיים, כדאי שהם אכן יהיו לימודים פרקטיים ולא רק כדי להוות מקור למכללות הגובות עבור הקורס הזה סכום נכבד. אני מעבירה ייעוץ על הקורס הזה במכללת ר"ג וגם לנו יש את הקורס במכללה, אך עדיין חשוב לי להיות כנה עם המתעניין שמגיע אלי לייעוץ ולומר לו כי לאחר הקורס הבסיסי הזה נדרשים לימודי הסמכה מקצועיים נוספים (למשל של מייקרוסופט), כי שוק המחשבים מאד תחרותי. זו בדיוק הסיבה לכך, שרב המכללות מתחילות עם מכינה בסיסית בחומרה ותוכנה לרשתות ולא מציעות את הקורס במפרט בודד. לידיעתך וכמובן המון הצלחה לך, מונה בר-גיל
סגור