דנה | 09:27  29/01/09
שלום, האם יש ביקוש לאנשי משאבי אנוש בשוק?? הנני עו"ד בתחום דיני עבודה ושוקלת לעשות הסבה לתחום משאבי אנוש. האם עלי לעשות תואר ראשון או שני או לימודי תעודה על מנת להשתלב בתחום?? מה הסיכוי להשתלב בתחום זה עם ניסיון בדיני עבודה אך ללא ניסיון במשאבי אנוש?
דנה שלום, כדי לעסוק בתחום המשאבי אנוש מספיק שיש לך תואר ראשון שנושק לתחום בדרך זו או אחרת. מאחר והתמחותך בדיני עבודה היא אכן משיקה לתחום, הייתי ממליצה לך בשלב זה להתמקד בלימודי תעודה בניהול משאבי אנוש. כמובן שניסיון במשאבי אנוש הוא פקטור חשוב מאד, לכן הייתי ממליצה לך לבדוק אלו מבין המקומות בהם לומדים את התעודה, ישנו דגש על הפן המעשי והפרויקט גמר נעשה על משהו "חי וקיים". חשוב לי לציין כי בקורס ניהול משאבי אנוש שנמצא באחריותי במכללת ר"ג, הסטודנטים עושים פרויקט גמר מעשי על חברה או ארגון, שיש בהם מספיק עובדים כדי שניתן יהיה "לנתח": בשלב הראשון, סוקרים את הארגון לפי הפרמטרים הנדרשים, בשלב השני- מזהים כשלים, בשלב השלישי- מציעים פתרונות לאותם כשלים שזיהינו ובשלב הרביעי- תובנות ומסקנות. ראי תשובתי המפורטת בנושא ל-קרן ב-24.01.09. בהצלחה, מונה בר-גיל
סגור