לירון | 14:20  28/01/09
שלום, אני מתלבטת בין שלושה קורסים שאני מעוניינת להירשם. מדובר בלימודי תעודה. מה עדיף ללמוד גם מבחינת הדרישה למקצוע בשוק וגם מבחינה הכנסה מכובדת? ההתלבטות היא בין בדיקות תוכנה, קורס מנהלי אתרי אינטרנט בסביבת WEB2.0 או קורס עיצוב גרפי לעולם הפירסום והאינטרנט. השאלה מה כדאי יותר ללמוד, וגם איפה כדאי ללמוד כל דבר, כי הקורסים שציינתי קודם הם בג'ון ברייס. יש לי רקע במחשבים ואני טובה גם בכל מה שקשור לעיצוב כך שזו לא הבעיה. אודה למי שיוכל ליעץ ולעזור.
איריס שרגר | 09:49  29/01/09
היי לירון - שמי איריס ואני יועצת לימודים באינטרביט - זרועע ההדרכה של אמת מיחשוב. הבנתי שאת מעוניינת להכנס לעולם המחשבים ולרכוש מקצוע מבוקש- והייתי שמחה אם היית יוצרת עימי קשר. אצלנו באינטרביט קיימים מסלולי הסבה מגוונים ואנחנו נותנים מלגות לעזרה במימון שכ"ל.
לירון שלום, התחומים שציינת קודם אכן שונים אחד מן השני: בדיקת תוכנה- QA, להערכתי קורס זה עבורך פחות מתאים, לאור מה שציינת כי מה שמושך אותך הוא עולם העיצוב והפעלת היצירתיות, לכן אני חושבת כי QA ישעמם וירדים אותך, מאחר והעבודה בבדיקת תוכנה הינה מונוטונית. לגבי ההתלבטות שלך בין עיצוב גרפי לבין הפרסום ושיווק באינטרנט, גם ביניהם ישנו הבדל: עיצוב גרפי מתמקד בלימודי התוכנות הגרפיות, באמצעותן ניתן לעצב מודעות, כרטיסי ביקור, לוחות שנה, ללטש תמונות, לעבד תמונות, הבאה לדפוס וכו'. למה את מתכוונת כשאת אומרת "פרסום ושיווק באינטרנט"? האם כוונתך ל-"אינטרקטיב" מתמקד בפן השיווק יותר, זאת לאור העובדה כי אינטרנט הפך להיות כלי שיווקי מוביל בימינו או ל-בניית אתרים ועיצוב אתרים? אני מכירה את הקורס של עיצוב אתרי אינטרנט-גרפיקה ממוחשבת במכללת ר"ג בפיקוח התמ"ת, שבו ניתן מיקוד גם על בניית ועיצוב אתרי אינטרנט והתוכנות הגרפיות לפיהן עובד השוק. נא כווני אותי למה בדיוק כוונתך? ממתינה לתשובתך ומקווה שעזרתי, מונה בר-גיל
לירון | 14:19  31/01/09
תודה על תשובתך. גם תחום המחשבים וגם תחום העיצוב שניהם מעניינים אותי. כמו שציינתי חשוב לי ללמוד משהו שיש לו דרישה בשוק וגם הכנסה. ועל כן ההתלבטות היא בין ה-QA. מהרבה אנשים אני שומעת שקורס כזה הוא מיותר. שני הקורסים האחרים הם עיצוב גרפי לעולם הפירסום והאינטרנט. מטרות הקורס לפי הסילבוס הן: הקניית מיומנות בהפעלת תוכנות גרפיקה ואנימציה ברמה גבוהה. הקניית מיומנויות עיצוב וביצוע מגוון רחב של עבודות גרפיות משלב התכנון ועד לשלב הביצוע. הקניית מיומנויות ביצירת אנימציה אתרי אינטרנט ושלוב של תכנות לאינטרנט. הקורס השלישי הוא web masters. מטרות הקורס: הקניית ידע בשפת Java Script. הקניית ידע בשימוש בטכנולוגיות הבסיס באינטרנט: HTML CSS DHTML XML. הקניית ידע בעיצוב גרפי באמצעות Photoshop הקניית ידע בבניית אתרים בסביבת Dream Weaver הקניית ידע בשימוש בתוכנת הFlash. הקניית ידע בבסיסי נתונים ושפת הSQL. הקניית ידע בניהול אתרים דינאמיים (קישוריות לבסיסי נתונים) באמצעות ASP.NET. הקניית ידע בשיקולים בעיצוב ממשק המשתמש בסביבת הWeb. שיפור הדירוג של האתר במנועי החיפוש (Search Engine Optimization). הכרת תחום הEnterprise Portals ושימוש בShare Point Portal Server. היכרות עם טכנולוגיות WEB2.0 מתקדמות כגון RSS AJAX ועוד. היכרות עם מגוון נושאים משלימים על מנת לאפשר נקודת מבט רחבה. עכשיו נותר רק לבחור...
לירון שוב שלום, לגבי ה-QA אני מבינה שהגענו לנקודת הבנה בסיסית. לגבי הסילבוס של 2 הקורסים שציינת אני רואה שנעשה בקורס השלישי "סלט" בין נושאים שקשורים לגרפיקה ותכנות אתרים. אגב, share point server בכלל לא קשור לתחום ו-AJAX לא ניתן להבין על עוד אין לך רקע ב-object oriented. בקיצור, כדי לא לסבך אותך עם שמות לא מוכרים, אני ממליצה לך להתחיל קודם מקורס עיצוב אתרי אינטרנט- גרפיקה ממוחשבת הבסיסי. לנסות להשתלב בשוק ורק לאחר מכן ללמוד נושאים נוספים שקשורים לתכנות האתרים עצמם. אני מעבירה ייעוץ על הקורס זה במכללת ר"ג, שגם בפיקוח משרד התמ"ת. במידה ואת רוצה להגיע לייעוץ אישי- מקצועי יותר, אני ממליצה לך לקבוע עם מנהל בי"ס למחשבים שלנו. בהצלחה, מונה בר-גיל
לירון | 22:29  02/02/09
סגור