פורום לימודי רפואה משלימה

בהנהלת: גיל וינבאום  |  מסר למנהל/ת הפורום
בחירת מקום הלימוד והתאמת תחום הלימוד הספציפי ליכולת ולאישיות שלך הם קריטיים ליכולתך להפוך למטפל מצטיין. פורום זה נועד לעזור לכם המתעניינים בלימודי הרפואה המשלימה לקחת החלטה שקולה ומושכלת.

גיל וינבאום

הפורום בהנהלתו של ד"ר גיל וינבאום (ND-CA) - מנהל הקולג' לרפואה משלימה בסמינר אפעל, רמת אפעל, בטכניון בחיפה,ובמכללת אורנים בטבעון ,מומחה ברפואה סינית, נטורופתיה והומיאופתיה קלאסית מעל 14 שנה.

שלום רב, אני בעלת תואר ראשון ועוסקת בתחום אותו למדתי, לפני זמן מה שמעתי על תחום הנטורופתיה והוא מאוד קרץ לי עד שהחלטתי להתחיל בבירורים לקראת לימודים, ביקרתי בינתיים רק באחת המכללות שם נאמר לי שלאור העובדה שאני עובדת במשרה מלאה אולי כדאי שאתחיל קודם במסלול תזונה טבעית ורק אח"כ אמשיך. האם ההבדל בין המסלולים ככלל הוא רק בתחום המגע ? האם ניתן לעבוד במשרה מלאה ובמקביל ללמוד לימודי נטורופתיה ? אציין שהקורסים כפי שמאפיינים את התחום מאוד מאוד מעניינים אותי, יחד עם זאת אני לא משוכנעת כיום שבסוף הלימודים אעשה הסבת מקצוע, האם בנסיבות אלה באמת כדאי להתחיל קודם כל בתזונה ? תודה מראש
גיל וינבאום | 12:41  04/10/10
שלום איילת, נטורופתיה היא שיטת טיפול רב תחומית הכוללת בתוכה את התזונה ההוליסטית ולכן נטורופת הוא גם תזונאי הוליסטי. לימודי נטורופתיה כוללים גם לימודי תוספי מזון, צמחי מרפא, פרחי באך, ארומתרפיה, רפואת גוף נפש, טכניקות מגע, כלים אבחוניים שונים ועוד... לימודי תזונה הוליסטית מתמקדים בלימודי תזונה כעיקר. בנוסף, לומדים תוספי מזון וצמחי מרפא (ללא לימוד שיטות האבחון והטיפול הנוספות הנלמדת במסגרת הנטורופתיה). כיוון שלנטורופת יש גם כלים טיפוליים רחבים ומגוונים יהיה לו קל יותר למצוא עבודה ולהשתלב במרפאות, קופות חולים, בתי חולים ומרכזים מולטי-דציפלינים. אין זה אומר שאת תסיימי את הלימודים ותהיה מובטלת כתזונאית הוליסטית , אך את תצאי לשוק העבודה שבידייך פחות אופציות. מקווה שעזרתי רק בריאות. ד"ר גיל וינבאום www.mashlima.co.il
איילת | 17:03  04/10/10
תודה על המענה, בתשובתך נתת התייחסות לערך המוסף שיש ללימודי נטרופציה דווקא בעניין מציאת עבודה אח"כ, אציין שוב שבשלב זה, זה פחות רלבנטי עבורי שכן אינני רואה את עצמי עושה הסבת מקצוע, אני הולכת לתחום מתוך עניין גרידא ולא מתון רצון לטפל. האם תשובתך תשתנה ? האם בנסיבות אלה כדאי להתחיל מתזונה שאולי פחות אינטנסיבי ולהמשיך אם ארצה לנטורופתיה ? בנוסף האם יש מכללות שמלמדות רק בשעות אחר הצהרים או המסלולים הם של שעות הבוקר או משולב. תודה
גיל וינבאום | 17:25  04/10/10
שוב שלום, התשובה מאוד תלויה במטרת הלימוד: אם את מעוניינת ללמוד את רזי התזונה בעיקר- אזי תלמדי תזונה הוליסטית ובעתיד אם תחפצי בכך, תשלימי לנטורופתיה. אם את מעוניינת בנוסף ללימודי התזונה, לעבור גם קורסי גופ-נפש והתפתחות אישית. כמו גם לימודי צמחי מרפא, ארומתרפיה (ריפוי בעזרת שמנים אתריים) ופרחי -באך- אז אני ממליץ בחום ללמוד נטורופתיה. לגבי שעות המערכת: אני לא מכיר את המערכות של המכללות השונות: בקולג' לרפואה משלימה שאותו אני מנהל לומדים את רוב שעות הלימוד בערב (למעט יום אחד בו מתחילים ב-14.00). לגבי מערכות של מכללות נוספות, עלייך לברר באופן פרטני. מקווה שעזרתי רק בריאות. ד"ר גיל וינבאום www.mashlima.co.il
סגור