פורום לימודי רפואה משלימה

בהנהלת: גיל וינבאום  |  מסר למנהל/ת הפורום
בחירת מקום הלימוד והתאמת תחום הלימוד הספציפי ליכולת ולאישיות שלך הם קריטיים ליכולתך להפוך למטפל מצטיין. פורום זה נועד לעזור לכם המתעניינים בלימודי הרפואה המשלימה לקחת החלטה שקולה ומושכלת.

גיל וינבאום

הפורום בהנהלתו של ד"ר גיל וינבאום (ND-CA) - מנהל הקולג' לרפואה משלימה בסמינר אפעל, רמת אפעל, בטכניון בחיפה,ובמכללת אורנים בטבעון ,מומחה ברפואה סינית, נטורופתיה והומיאופתיה קלאסית מעל 14 שנה.

אורי | 22:19  16/08/10
שלום גיל, הייתי רוצה להתייעץ איתך בקשר לבחירת מסלול לימודים מתאים: בעקרון מושך אותי מאוד תחום הטיפול בצמחי מרפא. למיטב הבנתי, לימודי "הרבליסט קליני" של 3 שנים (בארץ) לא יהוו השכלה מספקת בכדי להחזיק קליניקה ולהתפרנס ולפיכך מומלץ ללמוד את תחום ההרבליסטי כדבר משני. מכאן התחלתי להתעניין בלימודי נטורופתיה. אני מאוד מתחבר לרעיון התזונתי והצד ההוליסטי של התחום אבל פחות מתחבר לשיטות כמו פרחי באך, רפלקסולוגיה, אירידייה וגם אולי רפואה סינית (גם לא מתנגד ופוסל !). הסתכלתי על מבנה תוכנית הלימודים במספר מכללות/אוניברסיטאות בארה"ב של ניתן ללמוד לתואר Naturopath Doctor. התחלתי להבין שהשוני בין תוכניות הלימוד הוא דיי גדול. תוכנית הלימוד לתואר דוקטור נראתה לי יותר קובנציונאלית ומתאימה לי (קונוונציונאלי=דבר סובייקטיבי). בעיות שעלו: א. התואר הוא תואר שני ולא ראשון (אין לי תואר) ב. שכר הלימוד ממש(!) יקר. בהנחה שהמידע שסיפקתי הוא נכון, עולות בי מספר שאלות: 1. האם יש מסלול ללימודי הרבליזם יותר רציני/ארוך ממה שקיים בארץ שיכול באמת למקצע ולבנות אותי ? (ניסיתי לחפש ולא מצאתי) 3. האם יש מסלול בנטורופתיה שיכול לקלוע למה שאני מחפש ? אילו אלטרנטיבות וחלופות יכולות להתאים לי ? (אני עם "ראש פתוח"...) תודה רבה על הנכונות לעזור, אורי
גיל וינבאום | 12:13  19/08/10
שלום אורי, המסקנה שלך מהבירורים שערכתה אכן נכונה. בארה"ב הלימודים מאוד יקרים ואתה צריך רקע אקדמי מוקדם. לגבי מסלול של הרבליסט קליני- הוא מסלול מאוד מקצועי מבחינת רמת הלימוד והתכנים. יחד עם זאת, אתה מסיים את הלימודים עם כלי אבחוני מאוד מוגבל ועם כלי טיפולי טוב- אבל בודד. ולכן, יקשה עליך לפתוח קליניקה עצמאית ולהתפרנס רק ממקצוע זה. מהנתונים שצינתה, המסלול הנכון ביותר עבורך הוא תזונה הוליסטית. כך תקבל מגוון של כלים אבחוניים וטיפוליים. ליבת המקצוע הוא תזונה- דבר שאתה מתחבר אליו. ואתה לא לומד את המקצועות שאתה פחות "מתחבר" אליהם.... בנוסף, אם תחליט במהלך הלימודים (3 שנים) ללמוד בכל זאת נטורופתיה ולא תזונה הוליסטית: ניתן בקלות לעבור ממסלול למסלול ולהשלים את ההפרש האקדמי. כדי שהתמונה תהה מושלמת: אני ממליץ לך לגשת למספר מכללות רציניות לרפואה משלימה לפגישת ייעוץ אישית. כך תוכל לקבל מידע ספציפי ולהתאים בעבורך את תוכנית הלימוד הטובה והמתאימה ביותר. מקווה שעזרתי רק בריאות. ד"ר גיל וינבאום www.mashlima.co.il
אורי | 12:02  23/08/10
סגור