פורום לימודי רפואה משלימה

בהנהלת: גיל וינבאום  |  מסר למנהל/ת הפורום
בחירת מקום הלימוד והתאמת תחום הלימוד הספציפי ליכולת ולאישיות שלך הם קריטיים ליכולתך להפוך למטפל מצטיין. פורום זה נועד לעזור לכם המתעניינים בלימודי הרפואה המשלימה לקחת החלטה שקולה ומושכלת.

גיל וינבאום

הפורום בהנהלתו של ד"ר גיל וינבאום (ND-CA) - מנהל הקולג' לרפואה משלימה בסמינר אפעל, רמת אפעל, בטכניון בחיפה,ובמכללת אורנים בטבעון ,מומחה ברפואה סינית, נטורופתיה והומיאופתיה קלאסית מעל 14 שנה.

שלום :) קראתי כאן בהודעות קודמות, ואכן ראיתי כי ענית על שאלות דומות לשלי. בתשובתך התייחסת למוסדות מסוימים שפועלים בשיתוף פעולה עם מוסדות בחו"ל ומעניקים תואר N.D. שאלית היא כזו, באילו מוסדות לרפואה משלימה כאן בארץ אפשר להשיג תואר כזה? האם זה דורש שכר לימוד נוסף, לימודים נוספים? ובכלל מה ההבדלים בין לימודי נטרופתיה רגילים ללימודים לתואר, כולל השכר שבו ישלמו לי כשאעסוק בכך. תודה רבה מראש, מגי :)
גיל וינבאום | 19:25  26/05/10
שלום מגי, משאלתך נראה שבלבלת בין מספר תחומים. אנסה לעשות קצת סדר: לימודי השלמה לתואר ראשון: יש מספר מכללות בישראל שלהם הסכמים עם מכללות בינלאומיות.כך אפשר להשלים לתואר ראשון בינלאומי מוכר בישראל. מקבלים קרדיט על לימודי הרפואה המשלימה וצריך להשלים עוד מס' קורסים בלימוד דרך האינטרנט (E-learning ). לימודי נטורופתיה לתואר מקצועי- ND: רוב המכללות המוכרות ע"י האגודה הישראלית לנטורופתיה מלמדות מגמות 4 שנתיות לתואר נטורופת מוסמך ND. מקווה שעזרתי רק בריאות. ד"ר גיל וינבאום www.mashlima.co.il
מגי | 08:20  27/05/10
התור ברוב המכללות (לדוגמא, רידמן, שזו הבחירה הראשונה שלי כרגע) הוא N.D? כי הבנצי שאין בישראל "תואר" בנטרופתיה,ף וזה נחשב תמיד "מטפל". ומה ההבדל בין שני התחומים? מה ההבדל בין תואר N.D לבין השלמה לתואר ראשון, ומה זה בכלל, השלמה לתואר ראשון אחר, או אותו התואר? וכמו ששאלתי מקודם, האם שני מסלולים שונים אלה יקנו לי כשאעסוק במקצוע שכר שונה, האם שכר הלימוד על אחד מהם גבוה יותר? סליחה על ריבוי השאלות ותודה מראש :) *ייתכן וזה נשלח מספר פעמים, אני פשוט לא מצליחה לשלוח*
גיל וינבאום | 12:38  27/05/10
שלום מגי, אנסה להבהיר יותר לגבי המצב בישראל: ND- הוא תואר מקצועי. BA- הוא תואר אקדמי. אין שני התארים הללו חופפים כיוון שהאחד הוא מקצועי בעוד השני הוא אקדמי. ברוב המקומות הציבוריים יעדיפו להעסיק מטפלת שהיא גם בעלת תואר ראשון לעומת מועמדת אחרת שיש לה רק תעודה מקצועית. ולכן בהעדפה לקבלה לעבודה יש הבדל. לגבי קבלת שכר יותר גבוה- אין לי תשובה מוסמכת לכך.... במכללות שניתן להשלים דרכם לתואר ראשון מוכר יש תוספת תשלום על ההשלמה של התואר. התוספת משתנה בין מכללה למכללה ולכן עלייך לעשות "שיעורי-בית". ליזום פגישות ייעוץ במספר מכללות ולהגיע להחלטה שקולה. מקווה שעזרתי רק בריאות. ד"ר גיל וינבאום www.mashlima.co.il
מגי | 12:28  30/05/10
תודה רבה :)
סגור