פורום לימודי רפואה משלימה

בהנהלת: גיל וינבאום  |  מסר למנהל/ת הפורום
בחירת מקום הלימוד והתאמת תחום הלימוד הספציפי ליכולת ולאישיות שלך הם קריטיים ליכולתך להפוך למטפל מצטיין. פורום זה נועד לעזור לכם המתעניינים בלימודי הרפואה המשלימה לקחת החלטה שקולה ומושכלת.

גיל וינבאום

הפורום בהנהלתו של ד"ר גיל וינבאום (ND-CA) - מנהל הקולג' לרפואה משלימה בסמינר אפעל, רמת אפעל, בטכניון בחיפה,ובמכללת אורנים בטבעון ,מומחה ברפואה סינית, נטורופתיה והומיאופתיה קלאסית מעל 14 שנה.

עדי | 11:15  08/05/09
שמעתי מחבר שלי שרידמן הגישה בקשה לקבל תואר ראשון ישראלי בלימודי רפואה משלימה. התקשרתי גם למרכז שלהם בתל אביב וגם לזה של ירושלים. הנציגים אחרו לי שזה נכון שהם הגישו בקשה לא מזמן אבל שאסור להם לתת פרטים כי הבקשה שלהם עדיין בדיונים. האם מישהו יודע על כך? האם אפשר ללמוד נטורופתיה ולקבל מהם תואר ראשון ישראלי?
גיל וינבאום | 13:44  08/05/09
שלום עדי, אני מאוד מקווה שמישהו חמד לצון ו"סיפר" לחבר שלך מעשיות, והוא לא שמע זאת מגורם מוסמך במכללה..... המכללה למנהל הגישה בשעתו בקשה מעין זו ולצערי המהלך לא הבשיל. כל דבר אחר, הוא ספין מדרגה נמוכה ולא יותר. אתה מוזמן לראות בשאלה שנשאלה בהמשך הדף מהם השיקולים שיש לקחת כאשר רוצים לבחור מכללה. בחירת מקום לימוד הוא עניין מאוד רציני- בצומת זאת של חייך עליך לקחת החלטה אחראית ומושכלת, כי זו החלטה שתשפיע על עתידך . מקווה שעזרתי רק בריאות. ד"ר גיל וינבאום www.mashlima.co.il
רמי צור | 17:50  08/05/09
גיל צודק לגבי הניסיון של המכללה למנהל. בקשתם עדיין נדונה שכן זו בקשה עקרונית האם להכיר בדיסצפלינה ההוליסטית כדיסיצפלינה אקדמית. עדיין לא נתסם הגולל על הסיפור. נכון להיום אין אף מכללה שיכולה להבטיח תואר אקדמי ברפואה משלימה. יחד עם זאת גם אלי גונבה השמועה לגבי רידמן. לך אליהם ופשוט תשאל במה בדיוק מדובר
גיל וינבאום | 19:08  09/05/09
שלום רמי, מאוד חשוב לא להטעות באופן כללי ומתעניינים בלימודים שעלולים לקחת החלטה עקב מידע שגוי שעשוי לקבוע את עתידם המקצועי- חשוב כפליים. מעניין שגם אתה וגם אמיר השתמשתם במושג "שמעתי" ו "גונבה השמועה".... אז כדי לעשות סדר ולא ליצור דיסאינפורמציה להלן העובדות: המכללה למנהל הגישה בקשה להכרה במסלול שהיא בנתה כמסלול אקדמי (מוכר לתואר ראשון). המל"ג החליט לא לדון כלל בבקשה, כיוון שאין הכרה בלימודי רפואה משלימה בישראל ולכן לא יתכן להכיר במסלול כלשהו אם התחום כלל אינו מוכר... במקום זאת הוא מינה ועדה בראשות ד"ר שי פינטוב שתפקידה היה להגיש הצעות ודרכים למל"ג להכרה עתידית בלימודי רפואה סינית, נטורופתיה והומיאופתיה לתואר ראשון, מוכר. לצערי, הוועדה שהוקמה ופעלה כשנתיים ימים הגיעה למבוי סתום ומסקנותיה לא ייושמו. לכן, כיוון שאין כלל הכרה של המל"ג בתחומי הרפואה הסינית, הנטורופתיה וההומיאופתיה (בתחומים אחרים של הרפואה המשלימה המל"ג לא היה מוכן כלל לדון!), כל הגשת בקשה או בקשה לכאורה היא לא יותר מספין, כיוון שהמגיש יודע שבקשתו לא תאושר. הבקשה לא תאושר- לא כיוון שהמסלול שהוא מציע הוא גרוע, אלא כי התחום אינו מאושר..... לכן, כל מי שטוען בין אם באופן רשמי ובין אם דרך "שמועות" כי הגיש בקשה למל"ג ומציג זאת כאוטוטו "המסלול שלנו יאושר", יוצר מצג שווה ואחיזת עיניים. תחום הרפואה המשלימה מתפתח, גדל ומתמקצע כל שנה בצורה מרשימה. העוסקים בתחום, המורים והסטודנטים יכולים להיות גאים ברצינות של המובילים בתחום. אסור לספינים של אנשי שיווק ויועצים למיניהםלהוריד את התחום לשוליים לא רציניים. כל מכללה צריכה להציג את התוכניות, המורים שיתופי הפעולה והבוגרים שלה בצורה גאה ולא להתעסק בתעלולים שיווקיים. מקווה שהבהרתי רק בריאות. ד"ר גיל וינבאום www.mashlima.co.il
היום התפרסמה כתבה בעיתון הארץ כי מכללת רידמן הגישה בקשה לקבלת תואר ראשון ברפואה משלימה. יכול להיות שזה ספין אבל קשה לי להאמין שכל הרעש שעושה עיתון כמו הארץ הוא ריק מכל תוכן. בטח יש דברים בגו.
גיל וינבאום | 07:51  22/05/09
שלום, "לעדי", "רמי" ו"רונית". גם אני קראתי את הכתבה בהארץ... אני ממליץ לך לקרוא את תשובתי ל"רמ" המופיעה כאן מעל ולקרוא את הכתבה שוב.... מקווה שעזרתי רק בריאות. ד"ר גיל וינבאום www.mashlima.co.il
סגור