פורום לימודי רפואה משלימה

בהנהלת: גיל וינבאום  |  מסר למנהל/ת הפורום
בחירת מקום הלימוד והתאמת תחום הלימוד הספציפי ליכולת ולאישיות שלך הם קריטיים ליכולתך להפוך למטפל מצטיין. פורום זה נועד לעזור לכם המתעניינים בלימודי הרפואה המשלימה לקחת החלטה שקולה ומושכלת.

גיל וינבאום

הפורום בהנהלתו של ד"ר גיל וינבאום (ND-CA) - מנהל הקולג' לרפואה משלימה בסמינר אפעל, רמת אפעל, בטכניון בחיפה,ובמכללת אורנים בטבעון ,מומחה ברפואה סינית, נטורופתיה והומיאופתיה קלאסית מעל 14 שנה.

יעל | 17:23  15/12/08
לד"ר וינבאום, העקבות מה שכתבת על כך שהחוק שמחייב תזונאים להיות עם תואר ראשון עוד לא חל עדיין באופן מעשי ושהדבר יקח כמה שנים. אני רוצה להתחיל ללמוד תזונה הוליסטית בשנה הבאה, וכנראה זה יהיה בקולג' לרפואה משלימה(כבר התכתבתי עם מזכירת המכללה וקיבלתי פרטים על מחיר ושעות שהן מאוד טובות למי שעובד ולי), אך אין לי תואר ראשון. ידוע לי שבקולג לרפואה משלימה יש אפשרות להשלים לתואר ראשון מוכר במכללה בחו"ל, אבל אני חוששת שלא אוכל לעמוד בזה מאחר שהאנגלית שלי לא ברמה כ"כ טובה. במידה ואני אתחיל ללמוד בשנה הבאה תזונה הוליסטית, ואסיים עוד 3 וחצי שנים. האם אתה חושב שגם אני אוכל רק להבחן במבחן כדי שאוכל לעבוד בתחום כמו אלה שמטפלים פחות מ 5 שנים ולא אחוייב לעשות בנוסף תואר ראשון? ואם לא, אולי עדיף לי ללמוד במקום נטורופתיה? אני מבינה שהחוק גם יגיע בקרוב לנטוורפתיה, ויחייב תואר ראשון, אבל אולי כך אשיג יותר זמן מאשר בתזונה קלינית, ויקח יותר זמן עד החוק הנטורופתיה יצא לפועל, ובינתיים אוכל להיות פטורה מתואר? תודה מראש
גיל וינבאום | 16:41  17/12/08
שלום יעל! כיוון שמדובר בהערכה ולא בעובדות (למרות שבעבר כך התרחשו הדברים) אני ממליץ לך להתחיל את הלימודים. ולהחליט בהתאם לשינויים שיהיו. ראשי המכללות הרציניות עוקבים אחר ההתפתחויות, ובהתאם להן נבנות תוכניות עתידיות. בקולג' לרפואה משלימה כדוגמא, אנו יוצרים שיתופי פעולה גם עם מכללות ואוניברסיטאות ישראליות כהכנה ליום בו החוק יופעל.... כך שבעתיד הסטודנטים מלבד תואר ראשון האמריקאי, שהוא בינלאומי ומוכר, יוכלו להשלים גם לתואר ראשון ישראלי מוכר. מקווה שעזרתי. רק בריאות. ד"ר גיל וינבאום www.mashlima.co.il
סגור