פורום לימודי רפואה משלימה

בהנהלת: גיל וינבאום  |  מסר למנהל/ת הפורום
בחירת מקום הלימוד והתאמת תחום הלימוד הספציפי ליכולת ולאישיות שלך הם קריטיים ליכולתך להפוך למטפל מצטיין. פורום זה נועד לעזור לכם המתעניינים בלימודי הרפואה המשלימה לקחת החלטה שקולה ומושכלת.

גיל וינבאום

הפורום בהנהלתו של ד"ר גיל וינבאום (ND-CA) - מנהל הקולג' לרפואה משלימה בסמינר אפעל, רמת אפעל, בטכניון בחיפה,ובמכללת אורנים בטבעון ,מומחה ברפואה סינית, נטורופתיה והומיאופתיה קלאסית מעל 14 שנה.

שירן | 02:56  04/08/08
קראתי כאן שהחוק החדש עבר ושמנהל הפורום מעריך שהחוק יחול בעתיד גם על עוד מקצועות פרארפואים. אני מעוניינת ללמוד פסיכותרפיה הוליסטית, ואין לי תואר ראשון. האם אתה חושב שכדי להיות הילר ולעסוק בפסיכותרפיה הוליסטית גם יחייבו תואר ראשון? אגב, מה יעשו כל אותם מטפלים ברפואה סינית שלמדו לימודים מאוד קשים של 4 שנים שזה לרוב במקום תואר ראשון? נראה לי שרובם ללא תואר ראשון. במיוחד כדי להמשיך לעבוד הם יצטרכו להתחיל תואר של 3 שנים? נשמע לי מאוד מוזר. תודה
גיל וינבאום | 11:59  04/08/08
שלום שירן דעתי האישית, שמבוססת על שנים רבות בתחום, שבסופו של יום כל המטפלים במקצועות שיש להם מקבילה קונבנציונלית ובהם פסיכותרפיה, יהיו בעלי תואר ראשון. במקביל מתרחש תהליך של הסדרה פנימית. תהליך בו כל מקצוע "מגדיר את עצמו" מבחינה מקצועית. עפ"י מה שנראה כך הולכים להראות פני הדברים: מסיימי רפואה סינית/ נטורופתיה והומיאופתיה שעוסקים בכך מעל ל-10 שנים- יהיו פטורים. מסיימי רפואה סינית/ נטורופתיה והומיאופתיה שעוסקים בכך מעל ל-5 שנים- יעברו מבחן חלקי. מסיימי רפואה סינית/ נטורופתיה והומיאופתיה שעוסקים בכך מתחת ל-5 שנים- יעברו מבחן מלא למרות שזה נשמע מוזר (ואף לא הוגן) ניסיון העבר מלמד שכך נעשו הדברים גם לגבי אחיות,רואי חשבון ופיזיותרפיסטים- ולהיסטוריה יש נטייה לחזור על עצמה.... מקווה שעזרתי. רק בריאות. ד"ר גיל וינבאום. www.mashlima.co.il
סגור