פורום לימודי רפואה משלימה

בהנהלת: גיל וינבאום  |  מסר למנהל/ת הפורום
בחירת מקום הלימוד והתאמת תחום הלימוד הספציפי ליכולת ולאישיות שלך הם קריטיים ליכולתך להפוך למטפל מצטיין. פורום זה נועד לעזור לכם המתעניינים בלימודי הרפואה המשלימה לקחת החלטה שקולה ומושכלת.

גיל וינבאום

הפורום בהנהלתו של ד"ר גיל וינבאום (ND-CA) - מנהל הקולג' לרפואה משלימה בסמינר אפעל, רמת אפעל, בטכניון בחיפה,ובמכללת אורנים בטבעון ,מומחה ברפואה סינית, נטורופתיה והומיאופתיה קלאסית מעל 14 שנה.

ליעד | 21:28  09/07/08
אני מעוניינת ללמוד שיאצו וטווינה לאחר החלטה שעדיף להתחיל בנושאים האלה כדי לראות אם בכלל מתאים לי התחום כולו (לפני שקלתי לימודי רפואה סינית) ביקרתי היום בתמורות שם הסבירו לי על שני המסלולים וכרגע נראה לי שאלך ללמוד את השיאצו והטווינה גם כי הלימודים מאפשרים לי להמשיך בעבודה הנוכחית . רציתי לדעת האם גם בנושא זה כמו בנושא הרפואה הסינית אפשר לעבוד בקופות חולים בתי חולים וכדומה, והאם הביקוש לשיאצו הוא רב וניתן לעבוד בו גם בקליניקה פרטית אני מאוד רוצה ללמוד את התחום אבל צריכה קצת שירד הפחד מזה שאחרי 4 שנות לימוד שיאצו וטווינה אשאר ללא עבודה כי רבים סיפרו לי שמקבלים רק מי שלמד רפואה סינית ודיקור ושמי שלמד שיאצו וטווינה יכול לעבוד רק בספא וכד' אשמח לתשובה כנה תודה מראש ליעד
גיל וינבאום | 08:57  10/07/08
שלום ליעד! אני שמח שבחת ללמוד רפואה משלימה, מקצוע שהוא גם דרך חיים. בנוגע לעבודה: ראי את תשובתי לגבי אפשרויות מציאת תעסוקה בתחום. לגבי הקורסים שבחרת: שניהם קורסים מנואליים= תרפיה ידנית= טיפולי מגע. אם אני הייתי זה שמייעץ הייתי מציע לקחת קורס מנואלי אחד (שיאצו או טווינה) ובנוסף כלי אבחוני או כלי של טיפול באמצעים תרופתיים- טבעייים (פרחי באך/ ארומהרפיה/ צמחי מרפא), כדי שיהו לך מס' כלים מגוונים. הלימוד בשני הקורסים הנ"ל הוא בין שנה-שלוש שנים, ולא ארבע. זה נכון שתהה העדפה במקומות ציבוריים למטפלים "בעלי ספקטרום טיפולי רחב", אבל ישנם מטפלים בקופות החולים שהם מטפלים מנואלים בלבד. מקווה שעזרתי. רק בריאות. ד"ר גיל וינבאום. www.mashlima.co.il
הוא שלומדים 3 שנים שיאצו לדרגת בכיר ולאחר מכן שנתיים טווינה כאשר השנה ה-3 של שיאצו והראשונה של טווינה מתנגשות כן ראיתי בחוברת שלומדים קצת רפואה סינית ובדיקות על ידי הלשון דופק וכדומה וכן לומדים כוסות רוח בגלל שהמחשבה הראשונית שאיתה פניתי למכללות השונות הייתה רפואה סינית שלמה הנושא הוסבר בחלק מהשיחה אבל לא רובה ולכן לא הבנתי עד הסוף את מהות הקורס . בגלל העבודה הנוכחית אני חושבת שיהיה לי יותר נוח ללמוד משהו שלא יפגע בעבודה הנוכחית שלי ומעבר לזה יתן לי טעם של המגוון הרחב ברפואה סינית ובמידה וארצה ארשם במועד אחר לכל הלימוד. השאלה שלי איך אפשר ללמוד קורס מנואלי אחד וכלי אבחוני האם יש מכללות שעושות זאת ומלמדים בשעות אחר הצהריים ? בכל מקרה תודה רבה על התגובה שלך
גיל וינבאום | 18:41  12/07/08
שלום ליעד יש מכללות בהם ניתן ללמוד אחה"צ, יש מכללות שניתן ללמוד בהן רפואה סינית- מסלול מלא במשך יום וחצי בשבוע. תלוי בכמה מוטיבציה יש לך, סידרי העדיפויות.... ומעל לכל: היכן את רואה את עצמך בעוד 4 שנים? עושה את אותו הדבר? "אוספת קורסים בעשור הקרוב?" את צריכה לקחת החלטה אסטרטגית ובהתאם ליעד שתציבי לעצמך, תבני את מארג החיים שלך(לימודים+עבודה). רק בריאות. ד"ר גיל וינבאום. www.mashlima.co.il
סגור