פורום לימודי רפואה משלימה

בהנהלת: גיל וינבאום  |  מסר למנהל/ת הפורום
בחירת מקום הלימוד והתאמת תחום הלימוד הספציפי ליכולת ולאישיות שלך הם קריטיים ליכולתך להפוך למטפל מצטיין. פורום זה נועד לעזור לכם המתעניינים בלימודי הרפואה המשלימה לקחת החלטה שקולה ומושכלת.

גיל וינבאום

הפורום בהנהלתו של ד"ר גיל וינבאום (ND-CA) - מנהל הקולג' לרפואה משלימה בסמינר אפעל, רמת אפעל, בטכניון בחיפה,ובמכללת אורנים בטבעון ,מומחה ברפואה סינית, נטורופתיה והומיאופתיה קלאסית מעל 14 שנה.

רעות | 20:10  03/07/08
רציתי לדעת האם יש תעסוקה לאחר הלימוד של ה-4 שנים? אני יודעת שאפשר לעבוד בקופות חולים ובמקומות פרטים השאלה היא האם הביקוש בארץ כל כך רב שיש אפשרות לתעסוקה ? שמעתי מכמה וכמה בוגרים במכללות שונות שלא מצאו עבודה בתחום ואחרי 4 שנים של השקעה הכל ירד לטמיון אני כרגע בחיפוש אחר מכללה ללימודי רפואה משלימה אבל חשוב לי לדעת האם זה נכון כי אין עבודה בתחום ובאמת רוב הטפלים מסיימים 4 שנות לימוד שלאחריהן אף אחד לא ממש שם על זה שהם למדו תמקצוע ושהם פונים למקומות עבודנ אחרים שאינם קשורים ללימודים אשמח אם ההתיחסות תהיה כנה ולא מתוך אינטרס כזה או אחר , ברור לי שלמכללות יש אינטרס שיחשבו שיש עבודות לכן אני מחפשת מקום יותר נטרלי תודה מראש
גיל וינבאום | 11:34  04/07/08
שלום רעות אני שמח לדעת כי את מתעניינת בלימודי רפואה משלימה. לימודים שהם גם מקצוע וגם דרך חיים. בנוגע לתעסוקה: בשבוע שעבר פורסם סקר BDI- שהינו סקר בלתי תלוי, וברור שאינו "קשור" לאף מכללה/ גורם בעל עניין. הנתונים הם: " בשנים האחרונות חל גידול בביקוש לטיפולי רפואה משלימה בישראל, זאת במקביל למגמת צמיחה כלל עולמית בשוק זה, כך עולה ממחקר מיוחד שערכה חברת המידע העסקי BdiCoface. הכנסות שוק הרפואה המשלימה מטיפולים ב- 2007, הסתכמו בכ- 525 מיליוני שקלים, גידול של כ- 13% ביחס ל- 2006. מהמחקר עולה כי, כ-1,750,000 לקוחות, המהווים כ- 25% מאוכלוסיית ישראל, טופלו בשנה החולפת בטיפולי רפואה משלימה. כלכלני BDICoface מוסיפים, כי בקרב נשים קיימת מודעות גבוהה יותר לרפואה המשלימה וכן פתיחות גבוהה יותר להתנסויות בשיטות בטיפול השונות, והן מהוות את מירב הלקוחות בשוק- כ-60%, בעוד הגברים מהווים כ-40% בלבד. " כפי שניתן להסיק מהנתונים הנ"ל, השימוש ברפואה המשלימה כל הזמן בעליה, וההיצע קטן מהביקוש. לכן החשש מהשקעת ממון וזמן רב שבסופם לא תמצאי עבודה הוא חשש שגוי. כמו בכל תחום, תמיד ישנם אנשים שמסיימים את הלימודים ולא "התחברו למקצוע" או שלא סיימו בהצלחה את מסלול הלימודים וכן לא מוצאים עבודה. מעיון בפורומים שונים, ניתן להסיק בטעות כי יש בעיה במציאת עבודה, כיוון שהכותבים בד"כ הם או ממורמרים או "כותבים מטעם...". וינסטון צ'רצ'יל אמר פעם ש" הגלגל הכי רופף בעגלה, הוא זה שעושה הכי הרבה רעש".... לגבי המקומות בהם ניתן למצוא תעסוקה: מרפאות לרפואה משלימה בבתי החולים. מרפאות לרפואה משלימה בקופות החולים. מרכזים רפואיים פרטיים. מועדוני בריאות וספא. קליניקות פרטיות. במסגרת הביטוח המשלים של חברות הביטוח. אני ממליץ בחום "לעשות שיעורי בית": לכי לימים פתוחים/ מבדקי התאמה/ ראיונות אישיים, בדקי את סגל המרצים ותוכניות הלימוד וקחי החלטה מושכלת. מקווה שעזרתי והפגתי קצת מהחששות שלך. רק בריאות. ד"ר גיל וינבאום www.mashlima.co.il
שלום לך ד"ר וינבאום כמתעניינת בלימודים אני עושה חריש עמוק על כל אתרי הלימודים והפורומים ובכלל זה בפורום הזה. ברצוני להודות לך על רמת התשובות בפורום. נדהמתי לראות הערב בפורום אחר תשובה שהועתקה ע"י מכללת סמינר הקיבוצים- ללא קרדיט לך ככותב כתובת התשובה המועתקת http://www.yoram.co.il/ts.cgi?tsscript=com/index&c=2.0&forum_id=20 הרגשתי שזו חובתי האתית לידע אותך. תודה ולילה טוב
רועי | 15:43  07/07/08
העתקתי את הנתונים המדעיים שהביא לכאן ד"ר וינבאום. זה ציטוטים מתוך סקר, לא כתיבה פואטית, ואני לא חושב שצריך לתת על זה קרדיט לד"ר. ובכל זאת ד"ר וינבאום, אם זה לא מקובל עליך, אני לא אשתמש בזה. למרות שלדעתי זה דווקא תורם באופן חיובי לדיון על רפואה משלימה, בכל מקום שלא יהיה.
גיל וינבאום | 10:00  08/07/08
שלום רועי 1. אני עדיין מחכה לתשובה על אי הדיוקים שכתבת ב"תשובות הקודמות". 2. הדברים הם לא ציטוט מחקר אלא סיכום של מחקר בתוספת פרשנות (שגם אותה העתקת) מקובל והגון לצטט מאיפה זה נלקח ולא כפי שפעלת "כברור שלך". אני מציע לך להתנהל בצורה יותר אחראית ומכובדת כי אתה פוגע בסמינר הקיבוצים, מהכרותי עם חלק מהאנשים שם- זה לא מגיע להם שיוצגו בצורה כ"כ חובבנית ולא מכובדת. רק בריאות. ד"ר גיל וינבאום www.mashlima.co.il
הסבר: פעולתי נבעה פשוט מחוסר תשומת לב אז בואו לא ניסחף בבקשה. תודה לאל אני עדיין לא צריך את עזרתך בניסוח. לגבי השאלות שהעלית - 1. אין מספר קבוע של משרות מתפנות בכללית רפואה משלימה , אך כל משרה שמתפנה או נפתחת נשמרת קודם כל לבוגרי סמינר הקיבוצים. 2. כללית רפואה משלימה מקבלת את בוגרי הסמינר מייד בסיום לימודיהם ללא צורך בניסיון קודם, בשונה מבוגרי בתי ספר אחרים הנדרשים להציג ניסיון קודם ולעיתים אף לעבור הכשרה נוספת. אלו פני הדברים.
גיל וינבאום | 18:46  12/07/08
שלום לך, מבדיקה שאני ערכתי, אתה מקדם בפורומים את הסמינר ולא עובד של הסמינר. כנראה מכאן רמת התשובות כמו גם אי הדיוקים הרבים.... בכל פעם שתופיע תשובה שאינה נכונה/ מדוייקת/ מטעה- היא תימחק. לתשומת ליבך. ד"ר גיל וינבאום. www.mashlima.co.il
סגור