פורום לימודי רפואה משלימה

בהנהלת: גיל וינבאום  |  מסר למנהל/ת הפורום
בחירת מקום הלימוד והתאמת תחום הלימוד הספציפי ליכולת ולאישיות שלך הם קריטיים ליכולתך להפוך למטפל מצטיין. פורום זה נועד לעזור לכם המתעניינים בלימודי הרפואה המשלימה לקחת החלטה שקולה ומושכלת.

גיל וינבאום

הפורום בהנהלתו של ד"ר גיל וינבאום (ND-CA) - מנהל הקולג' לרפואה משלימה בסמינר אפעל, רמת אפעל, בטכניון בחיפה,ובמכללת אורנים בטבעון ,מומחה ברפואה סינית, נטורופתיה והומיאופתיה קלאסית מעל 14 שנה.

היי, אני רוצה להתחיל ללמוד עיסוי בשנת הלימודים הקרובה. הייתי רוצה לשמוע מכם אילו דברים עליי לבדוק בין המכללות השונות ולשקול בהתאם? אשמח לשמוע גם על מוסדות מומלצים ללמוד בהם.
דני | 16:51  03/07/08
למען הגילוי הנאות, אני עובד בסמינר הקיבוצים. היתרון המשמעותי אצלנו לעומת המתחרים (רידמן, מדיסין ועוד) הוא שיש אפשרות להשתלבות בעבודה במרפאות כללית משלימה וזאת בעקבות שיתוף הפעולה של הלימודים האקדמיים יחד עם הכללית. מקנה ניסיון תוך כדי הלימודים. אני לא כל כך מכיר מוסדות אחרים, אבל אני לא יודע אם שיתוף פעולה כזה קיים בעוד מקום. מקווה שעזרתי
גיל וינבאום | 08:58  04/07/08
שלום דני! כפי שעניתי לרועי (שגם הוא עובד בסמינר......) הפורום הזה בשונה מהנהוג, מתנהל באמינות מלאה. אין בישראל מוסד אקדמי ללימודי רפואה משלימה!!! וכל הטוען אחרת הוא במקרה הטוב טועה ומטעה... בנוסף, למען ההגינות והס ספק יש לי מס' שאלות הבהרה: כמה משרות מתפנות/ נפתחות בכללית משלימה מידי שנה? מהו אחוז הבוגרים של סמינר הקיבוצים מכלל המטפלים בכללית משלימה? האם בכללית משלימה מקבלים בוגרי מסלול לימודים מייד בסיום לימודיהם, וללא ניסיון? אשמח לקבל תשובות, כדי שלא יווצר רושם של מידע מוטעה. רק בריאות. ד"ר גיל וינבאום www.mashlima.co.il
גיל וינבאום | 19:46  03/07/08
שלום שני מצ"ב המכללות המוכרות ע"י האגודה לעיסויי וטיפולי גוף. ניתן לבדוק באתר האגודה: http://www.imba.org.il כך לומדים במקום שהוא מקצועי ומבוקר. כמובן שיש ללמוד במקביל לעיסוי גם לימודי רפואה מערבית: אנטומיה, פיזיולוגיה ופתולוגיה. עפ"י הקריטריונים של האגודה הישראלית לעיסוי וטיפולי גוף מי שרוצה ללמוד עיסוי יכול לעשות זאת בשני שלבים: שלב א': עיסוי שבדי, שמקנה למטפל כלים אפקטיביים לטיפול בבעיות שרירים ושלד שלב ב'- עיסוי רפואי, שנותן כלים טיפוליים במגע במגוון בעיות רפואיות. בנוגע למכללה מומלצת: בנוסף לקריטריון הסף שהמכללה תהיה מוכרת ע"י האגודה, אני ממליץ בחום ללכת למפגשי הכרות/ ראיונות אישיים, להתרשם מהתנאים, המרצים ותוכניות הלימוד ואז לקחת החלטה מושכלת. מקווה שעזרתי. רק בריאות. ד"ר גיל וינבאום www.mashlima.co.il
סגור