פורום לימודי רפואה משלימה

בהנהלת: גיל וינבאום  |  מסר למנהל/ת הפורום
בחירת מקום הלימוד והתאמת תחום הלימוד הספציפי ליכולת ולאישיות שלך הם קריטיים ליכולתך להפוך למטפל מצטיין. פורום זה נועד לעזור לכם המתעניינים בלימודי הרפואה המשלימה לקחת החלטה שקולה ומושכלת.

גיל וינבאום

הפורום בהנהלתו של ד"ר גיל וינבאום (ND-CA) - מנהל הקולג' לרפואה משלימה בסמינר אפעל, רמת אפעל, בטכניון בחיפה,ובמכללת אורנים בטבעון ,מומחה ברפואה סינית, נטורופתיה והומיאופתיה קלאסית מעל 14 שנה.

כרמל | 12:48  18/06/08
שלום רב, מעוניינת *מאוד* ללמוד נטורופתיה. האם יש מכללות שמציעות מלגות? האם הן מקבלות תלושי פיקדון מהצבא? תודה
גיל וינבאום | 15:35  18/06/08
שלום לך כרמל לצערינו הלימודים בנטורופתיה (וברפואה משלימה) אינם מוכרים ע"ח הפיקדון. יש מלגות לפי אזורי מגורים/ מוצא עדתי וקריטריונים סוציו-אקונומיים...אלו הן מלגות כלליות שיכול להיות שאת/ה עומד/ת בהם. לגבי בחירת מקום הלימודים: עליך לשבת מול מרכזי המגמות ולשמוע על תוכניות הלימוד והרעיון שעומד מאחוריהן. לברר מה גודל ומגוון צוות ההוראה, כמו גם הניסיון הקליני שלו. ולסיום, להיכנס לשיעורים שכבר רצים בפועל, לדבר עם סטודנטים בהפסקה וכך ללמוד "על באמת" לגבי תוכניות הלימוד ורמת שביעות הרצון. מעל לכל זה חייבת להיות הכרה של האגודה הישראלית לנטורופתיה ותזונה הוליסטית. מצ"ב הקישור לרשימת המכללות המוכרות ע"י האגודה הישראלית לנטורופתיה ותזונה הוליסטית. http://www.naturopathy.org.il/71954 מקווה שעזרתי. רק בריאות. ד"ר גיל וינבאום
רועי | 10:01  19/06/08
אני בוגר סמינר הקיבוצים, אבל אני ממש לא רוצה להמליץ לך דווקא על הסמינר. תיכנסי לאתר שנקרא sinit.co.il יש שם המון מידע אודות בתי הספר והמלגות, וגם איך בכלל ניגשים לבחור מכללה, בהתחשב במצב הפרוץ משהו בישראל של הנושא הזה. בהצלחה.
גיל וינבאום | 17:25  19/06/08
שלום רועי. אתר sinit הוא אתר נפלא ומלא תכנים. המאמר למציאת מכללה הוא מאמר טוב למרות שהוא מתייחס בעיקר למכללות לרפואה סינית (כשם האתר) ולא למכללות שמלמדות נטורופתיה. ישנן 10 מכללות לרפואה סינית שהן מוכרות בעוד שיש 20 מכללות מוכרות לנטורופתיה.. רק בריאות. ד"ר גיל וינבאום
גיל וינבאום | 17:20  19/06/08
שלום כרמל תודה על התודה. כמנהל של הקולג' לרפואה משלימה, אני משוכנע שתוכנית הלימוד אצלנו היא המתקדת והמקיפה ביותר. אך מה שמתאים לסטונט אחד, לא בהכרח מתאים לסטודנט אחר...... ולכן המלצתי מהתשובה הקודמת תקפה..... אין קיצורי דרך. מקווה שעזרתי. רק בריאות. ד"ר גיל וינבאום
סגור