פורום לימודי סיעוד

מנהלת הפורום תשמח לספק לכם מידע לגבי אפשרויות לימודי סיעוד בארץ, כמו כן מטרת הפורום היא לשמש מקום מפגש למתעניינים בתחום.

גביאלה | 21:02  14/08/15
מתלבטת איפה רמת וחויית הלימודים הגבוהה ביותר ,האופציות שלי הן קפלן ותל אביב יפו אשמח לחווד.
ת'ום | 12:29  17/08/15
שלום גבריאלה, בימים אלו ממש אני מסיימת את לימודי הסיעוד בבית החולים קפלן כשלוחה של האוניברסיטה העברית. רצוי לקחת בחשבון שהשנה הראשונה ללימודים מתקיימת כמעט כולה בקמפוס עין כרם וכן הסמסטר הראשון של השניה השנייה, לאחר מכן הלימודים כולם בקפלן. בזמן הלימודים באוניברסיטה העומס גדול וכן שעות הלימודים, אבל הקמפוס הוא בהחלט מקום שנעים לבלות בו וישנם מגורים צמודים. יתרונות - שעות הלימודים מאוד נוחות - 8-15, חמישה ימים בשבוע, מעטות הפעמים שנדרשנו להישאר מעבר ל15, יתרון מבחינת עבודה. בית הספר נגיש מאוד - המורים, הצוות וכן המדריכים (שברובם נפלאים) במחלקות, תמיד יש מי שרוצה לעזור. סביבת המגורים, רחובות היא נפלאה לסטודנטים ולצעירים בכלל,, אם כי מעט יקרה. ניתן להתגורר במעונות הפקולטה לחקלאות (משהו כמו 40 דק נסיעה בתחבורה ציבורית). כל ההתנסויות בבית החולים עצמו, מלבד פסיכיאטריה וקהילה וזה חשוב מאוד. חסרונות - רמת הלימודים לא גבוהה במיוחד, בעת הלמעידה למבחן ממשלתי אנו נתקלים בהמון חוסרים שנוצרו במהלך השנים, המרצים החיצוניים לא תמיד מאוד מעודכנים בדרישות. באוניברסיטה העברית הדרישות לא תמיד הגיוניות - הרבה מהקורסים הנלמדים בהיקף גבוה מאוד, המבואות, אינם חשובים במידה של לימודי הליבה ובת"א יפו פחות מתעכבים עליהם (יש חבר'ה שנשרו מהלימודים אצלנו ועברו לת"א יפו, אלו הדיווחים שלהם) כמו כימיה, ביוכימיה וכו'. בית חולים קפלן, במרבית מחלקותיו - לא מאוד מקצועי והתחושה הזו מלווה אותך לאורך כל ההתנסויות ומובילה ללא מעט מרמור. בית הספר מופקר לעיתים לכדי שיעורים חיצוניים (למשל נהיגה מונעת) שלא פעם מפריעים לשגרת הלימודים בבית ספר (מחסור בכיתות). בכנות? לו הייתה לי האופציה ללמוד בת"א יפו כשהתחלתי, סביר שהייתי בוחרת באופציה הזו, אבל ייתכן שהדשא של השכן ירוק יותר.. אם יש לך שאלות ממוקדות יותר, אשמח לעזור. ובכללי - קחי אוויר, אלו הולכות להיות 4 שנים מאתגרות ולא פשוטות (אם כי אנו עובדים ממש עכשיו בניסיון לשפר את התנאים של הבאים אחרינו ללימודי סיעוד אקדמאי, מקווה בשבילכם שנצליח) אבל שוות כל רגע! בהצלחה רבה.
תודה רבה רבה רבה וכן אשמח לקבל את המייל שלך או שתצרי איתי קשר יש לי עוד מספר שאלות .תודה Gabriela_ka@walla.com
סגור