פורום לימודי סיעוד

מנהלת הפורום תשמח לספק לכם מידע לגבי אפשרויות לימודי סיעוד בארץ, כמו כן מטרת הפורום היא לשמש מקום מפגש למתעניינים בתחום.

נטע | 14:03  25/10/12
שלום, תוכנית ההסבה לאקדמאים דורשת לימודים 3 ימים מלאים בשבוע. מלגה בסך 80% משכ"ל הינה יפה, אבל לא תסייע לכלכל בעלי משפחות, שמעוניינים להשתלב כאחים/אחיות בארץ. גם למצא פרנסה חלקית, ליומיים וחצי בשבוע לא יסייעו. האם קיימת מלגת קיום/תמיכה לאקדמאים שרוצים לעשות את ההסבה? תודה
מנהל פורום לימודי סיעוד | 22:18  25/10/12
זה נכון מה שאת אומרת. יחד עם זאת, מילגה כזו מצויינת והתוכנית של לשוה ימים בשבוע מאפשרת לעבוד במשרה חלקית. אולי קיימות מילגות נוספות דרך עמותות ואירגונים למינהם, לא דרך המדינה.
אירה | 12:27  30/10/12
שלום רב איפה אני יכולה למצוא מסמך רשמי על מלגות להסבה מקצועית לשנת 2013 ?( של מימון לימודים ) האם יש השתתפות של המדינה במחייה בזמן הלימודים כי בכול זאת אנשים אם משפחות ו אני מאמינה שלימודים כ 2.5 שנים. יש בעייתיות בכלכול משפחה 4 נפשות במשכורת אחת ממוצעת
נטע | 13:00  30/10/12
כאמור - 80% השתתפות בשכ"ל - זו מחווה יפה, אבל אם מישהו היה טורח לעשות חשבון, אזי כלכלה לשנתיים וחצי זה משהו שווה-ערך לכרבע מיליון ש"ח מינימום. אני מניחה שמדינת ישראל לא ממש מעוניינת שאקדמאים שיעשו הסבה לסיעוד. במתכונת הנוכחית רק עקרת בית עם גב של מפרנס יהיו אינטרס ויכולת לעשות הסבה כזו. עם כל הכבוד - סיוע בסך 19,000 ש"ח (80% בשכ"ל כנגד הבטחה לשרת היכן שיציבו אותך) - זו בדיחה עצובה.
אירה | 13:09  30/10/12
זה בידיוק מה שאני מנסה להבין . מאיפה יש את המידע על הצבה ?
נטע | 13:34  30/10/12
אין מידע על הצבה. אם מקבלים סיוע בסך 80% משכ"ל - אז מתחייבים לשרת במוסד רפואי ממלכתי 3 שנים לאחר ההסמכה. המדינה מצידה מתחייבת לצוות אותך לעבודה במוסד המרוחק לא יותר מ- 40 ק"מ מהבית. 40 ק"מ זה בטח קו אווירי וזה אומר שאם אתה תושב רחובות - לא בהכרח תעבוד ב"קפלן", אלא יכולים לצוות אותך לעבודה בבי"ח מאיר בכ"ס או אפילו בהלל יפה בחדרה!
מנהל פורום לימודי סיעוד | 22:20  08/11/12
מהיכרות אישית של הנושא - הרוב המוחלט של בוגרי תוכנית ההסבה שקיבלו מילגה, מוצבים היכן שבחרו (ניתנת אפשרות בקשה ל- 2 מקומות אפשריים). מיעוט קטן קיבל הצבה שלא כפי שבחר אבל גם אז זה היה קרוב לבית. אני מסכימה שהיה עוזר יותר אם היו עוזרים גם בדמי מחייה, אבל יחסית למצב, המילגה היא מצויינת! הודות למילגה זו מסיימים המון אקדמאים את ההסבה לסיעוד ומשולבים בהצלחה רבה במערכת הבריאות.
סגור