פורום לימודי סיעוד

מנהלת הפורום תשמח לספק לכם מידע לגבי אפשרויות לימודי סיעוד בארץ, כמו כן מטרת הפורום היא לשמש מקום מפגש למתעניינים בתחום.

מיכל אוחיון | 21:02  04/06/12
שלום רב, לשמחתי התקבלתי ללימודי סיעוד באוניברסיטה העברית. מזה כבר כמה חודשים שאני תרה אחר אתרים שונים למציאת מלגה מתאימה. באורח פלא נקרתה לדרכי הזדמנות לקבלת מלגה מטעם מכבי בתנאי שאהיה מועסקת על ידם בתום הלימודים. (התחייבות לשנת עבודה כנגד שנת מלגה) כבר זומנתי לראיון מטעמם ועברתי לשלב המיון הבא (מבחן פילת). לאחרונה הבנתי שמשרד הבריאות יצא בהצהרה כי יממן כ50% משכר הלימוד. אני ממש מתוסכלת כיון שאני לא מוצאת מידע מהם התנאים לקבלת כל מלגה. האם מותנה במצב סוציו אקונומי? האם אתחייב לעבוד במחלקה בה יהיה מחסור בכח אדם גם אם זה לא תחום התמחותי? אני ממש חוששת כי אני מאוד רוצה להשתלב בעתיד בטיפול נמרץ ילדים/חדר ניתוח לאחר קורס על בסיסי ואני לא רוצה למצוא את עצמי כבולה בתנאים של משרד הבריאות/מכבי ללא אפשרות להתנייד למחלקה אחרת.. מהניסיון שלכם איך מתנהל כל העסק הזה?! תודה, מיכל
מנהל פורום לימודי סיעוד | 17:23  08/06/12
אם תתחייבי למכבי לא תהיה לך כל אפשרות לעבוד בבתי חולים, כי אין להם בתי חולים, כך שתבדקי ממש טוב לפני שאת חותמת. משרד הבריאות יממן לימודי תעודה בחצי משכר הלימוד, לא לימודים אוניברסיטאים. זה מה שידוע לי אבל כדאי לך לברר זאת ישירות אצלם. אין לימודים חינם, גם כשיש מילגה - צריך להתחייב והשאלה היא האם ההתחייבות מתאימה לך.
מיכל אוחיון | 17:43  08/06/12
בעקרון מכבי הציעו לי לעבוד בבית חולים אסותא בחיפה (אסותא חברת בת של מכבי)הבעיה שעדיין מדובר בבית חולים פרטי ולא ממשלתי ואני לא יודעת האם התנאים שם יותר טובים מתנאים של עובדי מדינה. בקיצור אני בהתלבטות רצינית כי מכבי מציעים לי בנוסף להשתלב בעבודה כבר במהלך הלימודים כ"פרח סיעוד" במשרה חלקית, מה שיכול להקל על מצבי הכלכלי וגם לאפשר לי לרכוש ניסיון מעשי. מצד שני הבנתי שהמלגה של משרד הבריאות תקפה החל מהשנה השניה בלבד.. (פשוט יש לי המון הוצאות גם על מעונות,גם שכר לימוד וההורים לא יכולים לעזור) המצב האידיאלי מבחינתי שאזכה במלגה אחרת הבעיה שאין "ערבות" שאכן אזכה במלגה אחרת וההסכם עם מכבי/משרד הבריאות יסגר לפי הערכתי בקרוב ואני לא רוצה להפסיד זאת. את ממש צודקת אני באמת צריכה לשקול היטב לפני שאני חותמת, אבל אין לי דרך להשיג מידע על התוכנית של משרד הבריאות, וזאת בעיה..אפילו פניתי לשרות לקוחות שלהם ולא קיבלתי תשובה.. אבל בכל מקרה את המידע קיבלתי מטעם השלוחה של האוניברסיטה העברית אז כנראה הם כן נכללים בהסכם עם משרד הבריאות.. אשמח לעצתך בנושא
מנהל פורום לימודי סיעוד | 08:36  11/06/12
הנושא עוד לא סגור במשרד הבריאות. הכוונה היא לתת 50% משכר הלימוד החל מהשנה השנייה, אבל טרם פורסמו תנאיי המילגה. אני מבינה את ההתלבטות. קשה לקבל החלטה כשאין את כל הנתונים. תלכי על מה שיבטיח את ההצלחה שלך בלימודים. בהצלחה!
מיכל אוחיון | 18:20  13/06/12
אני אמתין עד שאקבל מידע לגבי שתי המלגות
היי מיכל, רציתי לדעת האם יש לך כבר פרטים לגבי המלגה של מכבי. אני כרגע בודקת גם את האפשרות אבל לאף אחד אין מענה ממשי בשבילי אפילו במכבי לא מסבירים על המלגה. אני לא בדיוק מבינה כיצד זה עובד. אשמח אם תשתפי
האמת שהם קראו לי לראיון די מזמן, אמרו לי שהתקבלתי ומאז לא נמצאו עקבותם..התקשרו אלי באוגוסט מטעמם ואמרו לי שיש עיכוב בחוזה שלהם- לא יודעת מזה אומר, בקיצור הם לא ממש רציניים אז אני בוחרת במלגת משרד הבריאות הבעיה שהיא תקפה רק מהשנה השניה..
היי גם אני חיפשתי מלגות לסיעוד ונתקלתי בשיחה פה, לדעתי עדיף לעבוד שנה בקופת חולים ולא בבית חולים ובמכבי לפי הבנתי הם נותנים שכר לימוד מלא לשנה כנג שנה עבודה אצלם, במשרד הבריאות רק חצי משכר הלימוד וצריך להתחייב לשנתיים עבודה איםפה שהם יחליטו, שזה בדך כלל במחלקות קשות, עבודה מטורפת ואין מה להגיד על כי התחייבנו, ויכול להיות גם אולי לא במקום המגורים או משהו, אז אני אישית קצת חוששת לקחת את הסיכון של משרד הבריאות, לעומת קופת חולים שמה כבר יכול להיות כל כך קשה שם? אשמח אם תגיבו...
שלום לך :- בקשר למלגת של משרד הבריאות זה מימון של 50 % מהשכר ל 4 שנות לימוד סכום שעומד על 25000 ש"ח ואת תתחייבי לעבוד אחרי שתסימי את הלימודים במוסד או בית חולים שהם שולחים אותך לשנתיים עבודה . ואם את לא ניגשת למבחן הרישוי את תחזירי את הסכום ואם יצאת מהלימודים מרצונך גם תחזירי את הסכום . אבל אם הם יוציאו אותך מהלימודם את פטורה מתשלום .
אני מבינה את זה, אני רק אומרת שהתחייבות לשנתיים זה לא מעט זמן, ואני לא יודעת יהיה באותה תקופה, אולי אני אהיה אתחתן ואהיה בהריון ויש מקומות שלא קל לעבוד בהם ואז גם קשה להחזיר את הכסף כשכבר עם משפחה, אבל זה שיקול של כל אחד, אפשר להוציא הרבה מילגות אחרות אולי בסכום נמוך יותר אבל ללא שום התחייבות ועוד כלא באמת יודעים על מה מתחייבים. אז רק התייעצתי. ודרך אגב במכבי באמת לא חוזרים עם פרטים, מאוד מוזר...
סגור