פורום בגרויות

בפורום תוכלו לקבל מענה כולל על בחינות הבגרות הן ברמה הפרטנית והן ברמה הכוללת. א
מומלץ בחום

שלום, אני חיילת ממרכז הארץ, מתעתדת להשתחרר בתחילת פברואר 2013 ומעוניינת להשלים בגרות. בזמן התיכון לא ניגשתי רק לבחינת בגרות אחת- שאלון היסטוריה ב'. אני שוקלת בחיוב להשלים בגרות ברמת 5 יח"ל בהיסטוריה, מאחר ולמיטב זכרוני גם שאר ציוני הבגרות שלי היו ממוצעים ומטה והשלמה ל5 יחידות צפויה להעלות את ממוצע הבגרות שלי ל100 לפחות. חשוב לציין שבזמן התיכון הגברתי 5 יחידות אזרחות (בין בתי הספר היחידים בארץ שהציעו תכנית כזו בזמנו) ו-2 יחידות משפט עברי שנלמדו באוניברסיטת תל אביב (במקור 5 יחידות אך פרשתי מהתכנית אחרי בחינת הבגרות הראשונה- בה קיבלתי ציון גבוה), לכן בטוח להניח שמקצוע רב מלל כהיסטוריה יתאים לי. הבעיה היא שבזמן התיכון התקשיתי להתמודד עם התחרותיות בקרב שאר התלמידים ועם הלחץ הרגשי שהתלווה לבחינות הבגרות באופן כללי, ובצירוף עם העובדה שלא הצלחתי להתרכז בכיתה- הן בזמן שיעור והן בזמן הבחינות עצמן, אפשר להגיד שהלימודים בזמנו הכניעו אותי. אין ספק שהיום אני מגיעה ממקום אחר, התבגרתי ולימודים תופסים מקום חשוב יותר בחיי, אבל עדיין יש בי חשש גדול שלא אצליח להתמסר לשעות ארוכות של לימודים וש"אלך לאיבוד" בתוך כיתה. לכן כל כך חשוב לי להתייעץ. האם נשמע שבמסגרת התנאים הללו, להשלים 5 יחידות היסטוריה זו החלטה נכונה בשבילי? בנוסף, אשמח לקבל הכוונה למוסדות שיתאימו לי. היום יש כל כך הרבה מוסדות שמתמחים בהשלמת בגרויות, מנוסים יותר ופחות, לכל אחד יתרונות וחסרונות משלו וכולם מציעים הרים וגבעות, כך שאני לא מצליחה לגבש דעה לגבי אף אחד מהם. הייתי רוצה לשמוע ממישהו ניטרלי ובעל היכרות מעמיקה עם הנושא אילו מוסדות עשויים להתאים לי. אולי כאלה בעלי ניסיון עם תלמידים בעלי לקויות למידה (אובחנתי לפני שנים ומאז יש לי הארכת זמן בבחינות)? אולי מוסד המציע למידה עם מורה פרטי? אני פתוחה לכל פורמט ובכנות זקוקה לעצה. תודה!! עפרי.
סגור