פורום בגרויות

בפורום תוכלו לקבל מענה כולל על בחינות הבגרות הן ברמה הפרטנית והן ברמה הכוללת. א
מומלץ בחום

טין טין | 10:39  29/09/12
שלום, אני מעוניינת ללמוד באופן עצמאי לבחינת בגרות במתמטיקה 3 יחידות. הבנתי שנעשה איזשהו שינוי לגבי תוכנית הלימודים ורציתי לדעת מהו. האם הבחינה היא עדיין אותה בחינה רק שיטת לימוד אחרת? אני מוצאת כל מיני מאמרים באינטרנט אבל עדיין לא הגעתי לתשובה חד משמעית. אציין שסיימתי ללמוד ב2001 ושיטת הלימוד שהייתה לי היא בטוח לא אותה שיטה שמלמדים היום. האם זה רלוונטי אלי? אני מתכננת ללמוד מהאינטנרט ומספרים שיש לי בבית. אשמח לתשובתכם ודגשים שהנכם יכולים לתרום. תודה.
מנהל פורום בגרויות | 19:33  01/10/12
שלום טין טין. במועד בחינת חורף הקרובה במתמטיקה שתתקיים בינואר 2013, ניתן יהיה להבחן עדיין בשיטת הצבירה. זהו למעשה המועד האחרון שניתן להבחן בשיטה זו, אותה שיטה ככל הנראה שלמדת בתיכון. התוכנית החדשה אינה שונה מתוכנית הצבירה בנושאי הלימוד אלא בעיקר באופן חלוקת ומבנה הבחינה. ב3 יחל לימוד בשיטת הצבירה נבחנו בשאלונים, 01,02,03. כאשר כל שאלון קיבל משקל שווה בחישוב בציון הסופי. (33%). לעומת זאת בתוכנית החדשה השאלונים הם 35801,35802,35803 כאשר השאלון הראשון מהווה 25% מהציון, השני 35% מהציון והשלישי 40%- מה שאומר שחלק שנחשב "לקל" יותר מקבל עפי השיטה החדשה משקל נמוך יותר בחישוב הציון. מקווה שעזרתי. בהצלחה.
סגור