פורום בגרויות

בפורום תוכלו לקבל מענה כולל על בחינות הבגרות הן ברמה הפרטנית והן ברמה הכוללת. א
מומלץ בחום

שלום. הוצאתי עכשיו 117 בחשיבה כמותית בפסיכומטרי ובבגרות 4 יחידות מתמטיקה לפני המון שנים קיבלתי 75 מהו הציון הנמוך יותר, שמעיד עלי לרעה יותר? - הציון בפסיכומטרי או הציון בבגרות? במילים אחרות, אני רוצה לדעת מה "המקבילה" של ציון 117 בחשיבה כמותית בפסיכומטרי, אצל בחינת בגרות במתמטיקה 4 יחידות. כלומר, מי שמוציא 117 - כמה (בצורה סטטיסטית אומדנית. אני יודע שזה לא מדוייק) הוא אמור להוציא ב4 יחידות מתמטיקה וכמה יוציא ב 3 יחידות מתמטיקה
שלום זה מאוד מאוד אינדיבידואלי 1. תלוי במוסד אקדמאי שאת המעוניין להגיש אליו בקשה 2. במקצוע אותו אתה רוצה ללמוד 3. בממצוע בגרויות הסופי וכן בציון פסיכומטורי הסופי במידה ותתן לי תשובות אולו אתן לך תשובה יותר מפורטת בהצלחה
לא הבנת את שאלתי. אני שואל בפשטות בכלליות: אדם שקיבל ציון 117 בפסיכומטרי בחשיבה כמותית, כמה הוא אמור לקבל בבחינת בגרות במתמטיקה ב4 יחידות (וב3 יחידות). אני מודע לכך שמדובר בשתי צורות שונות של בחינות. אולם עדיין יש בוודאי מתאם כלשהו בציונים בין שתיהן.
סביר שתקל אותו ציון פחות או יותר בממוצע
אורנה וולף-קלר | 21:54  29/11/11
הבנתי את שאלתך, אך אין קשר בין ציון בגרות לציון בחלק הכמותי. כפי שאמרת מדובר בשני מבחנים שונים לחלוטין. החומר בבחינה הפסיכומטרית ברובו הוא ברמת 3 יחל מתמטיקה. אני מאמינה כי אם הוצאת בתיכון 4 יחל עם 75, תוכל לשפר בצורה משמעותית כאשר הלמידה לפסיכומטרי נתנה לך רענון ורקע קל ו שתצטרך ללמוד היטב את הנושאים של4 יחל שוב. בהצלחה
שלום הבחינה עצמה שונה היות ופסיכומטרי מודד לא רק הבנה מתמטית אלא גם אסטרטגיה , עמידה בלחץ של זמן והתמודדות עם אי וודאות , מעבר לכך הרמה של הבחינה הפסיכומטרית היא ברמה שלך 3 יחידות לימוד ולא 4 יחדיות לימוד סביר להניח שבבחינה ב3 יחידות יקבל ציון גבוה היות והפער בין 3 יח"ל ל4 יח"ל הוא מאוד גדול אינני יכולה לספק את התשובה ולהחייב על ציון . מורן
נטלי | 08:16  21/10/11
היה לי בעיה דומה. תוכל למצוא תשובות פה: http://www.bgt.co.il
סגור