פורום בגרויות

בפורום תוכלו לקבל מענה כולל על בחינות הבגרות הן ברמה הפרטנית והן ברמה הכוללת. א
מומלץ בחום

דניאל | 20:47  09/03/11
אני נמצא כרגע בשירות צבאי ומעוניין לעשות בגרות במתמטיקה ע"מ להשלים לתעודת בגרות. אינני יודע אם שווה לי להירשם ולהיבחן בבית ספרי בתור נבחן משנה, או פשוט להירשם באתר משרד החינוך בתור נבחן אקסטרני. הבנתי שהמחיר זהה. האם ישנם הבדלים נוספים בין שני המסלולים? האם קיימים הבדלים מבחינת התוכן/מיקוד וכד'? ובעניין הזה, אני רוצה לברר מיתוס: האם זה נכון שבמסלול אקסטרני הציון האחרון שקיבלת בבגרות במקצוע מסויים(מתוך מס' נסיונות להיבחן) הוא הקובע, ובאינטרני - הציון הגבוה מביניהם?
מורן ששון | 14:27  14/03/11
שלום נבחן משנה אקסטרני - תלמיד שלא סיים 12 שנות לימוד או שסיימן אבל לא נבחן בשום בחינת בגרות. תלמיד זה אינו שייך לשום בית ספר תיכון והוא נרשם לבגרות דרך השלוחה האקסטרנית של משרד החינוך. נבחן משנה אינטרני - תלמיד שסיים 12 שנות לימוד ונבחן בבחינת בגרות אחת לפחות. אם ירצה להשלים או לשפר את ציוני הבגרות אחרי י"ב, הוא יירשם לבחינות הבגרות בבית הספר התיכון בו למד ושם ייבחן. המוסדות האקדמיים לא מבדילים בין נבחנים אינטרניים לאקסטרניים בדירוג הממוצע לקבלה ומעניקים אותן נקודות בונוס לציוני שני סוגי הנבחנים. כמו כן למי שזכאי לתעודת בגרות ועושה שוב את הבחינה יכול לבחור בין הציון החדש שקיבל לציון הישם מי שלא זכאי לתעודת בגרות הציון האחרון הוא הקובע בהצל
סגור