פורום בגרויות

בפורום תוכלו לקבל מענה כולל על בחינות הבגרות הן ברמה הפרטנית והן ברמה הכוללת. א
מומלץ בחום

שלום למנהלת פורום זה אני מבקשת עזרה בנושא מעבר מנבחנת בוגרת משנה אינטרני לנבחנת אקסטרנית מסיבותיי האישיות אני בשנת 2008 סיימתי תיכון שנקרא רגבים שזה בעצם בית ספר לחינוך מיוחד והוא נמצא בקריית חיים מערבית , יש לי 3 יחידות בגרות שנבחנתי בהם בבית הספר אחד לדעתי ניסיונית ופנימית וה-2 אחרות רגילות ( אזרחות והיסטוריה א' ) עכשיו מכמה סיבות אישיות שלי אני רוצה להמיר את התיק שלי מנבחנת בוגרת משנה אינטרני לנבחנת אקסטרנית , הייתי שמחה לו מנהלת הפורום הייתה יכולה להסביר לי מה הפרוצדורה ולהדריך אותי על מנת שאוכל לבצע מהלך זה בשלמותו וללא תקלות ( אני מחיפה ) . תודה מראש ובברכה מאמיליה
מורן ששון | 13:19  28/06/10
שלום לך, ראשי ת הבדלים נבחן משנה אקסטרני - תלמיד שלא סיים 12 שנות לימוד או שסיימן אבל לא נבחן בשום בחינת בגרות. תלמיד זה אינו שייך לשום בית ספר תיכון והוא נרשם לבגרות דרך השלוחה האקסטרנית של משרד החינוך. נבחן משנה אינטרני - תלמיד שסיים 12 שנות לימוד ונבחן בבחינת בגרות אחת לפחות. אם ירצה להשלים או לשפר את ציוני הבגרות אחרי י"ב, הוא יירשם לבחינות הבגרות בבית הספר התיכון בו למד ושם ייבחן. נבחן אקסטרני נדרש לפתוח "תיק נבחן חיצון" בשלוחת בחינות של משרד החינוך. לאחר צעד מנהלתי זה יכול הנבחן לגשת באופן עצמאי לבחינות בגרות, ללא תלות בבית ספר. נוסף לכך, לנבחנים אקסטרנים אין ציון מגן, והציון הסופי נקבע על ידי תוצאות הבחינה בלבד. שלוחת הבחינות בחיפה והצפון: רח' ביאליק 3, בית מנהל הנדסה קומה 9, חיפה. טל: ‏04‎-8645584, פקס: 04‎-8645418. עדיף לנסות להתקשר בשעות הבוקר 8-13 לצורך פתיחת התיק עלייך להגיע אישית לשלוחת הבחינות שבאזור מגורייך ולהביא איתך: תעודת זהות ממשלתית או דרכון בר תוקף (מסמך אחר לא יתקבל) שתי תמונות פספורט דמי פתיחת תיק: 127 ש"ח אם ברשותך ציוני בחינות מבית-הספר התיכון ואת מעוניינת שציונים אלה יוכרו בהרכב הבחינות האקסטרני הינך מתבקשת להביא, בעת פתיחת התיק, אישור ציונים מבית-הספר. חשוב לציין, את הכללים הנוגעים לפתיחת תיק נבחן ואת נוהלי ההרשמה המתחייבים אפשר לקבל בשלוחת הנבחנים האקסטרנים ואפשר למצאם באתר האינטרנט של אגף הבחינות. בהצלחה
שלום, שאלתי היא האם נבחן משנה אינטרני (בוגר תיכון שנבחן בכל הבגרויות אך יש לו נכשל בציון המתמטיקה), אשר נרשם דרך בית הספר לבגרות במתמטיקה - האם ציון המגן שלו עוד מימי בית הספר יחשב וישוקלל יחד עם ציון הבגרות, או שיחשב רק ציון הבגרות ללא המגן? (יש לציין כי ציון המגן הוא ציון נכשל) אני מאוד אשמח לתשובה!
סגור