פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

גל | 16:52  16/10/12
שלום, אני רוצה להבין מהו תפקיד business analyst האם כדאי וריווחי ללמוד אותו מבחינת עניין, ביקוש, דרישות ושכר בשוק העבודה? האם עובדים בחברה ששוכרת שירות כיועץ עסקי? האם זה יועץ עסקי? האם מצטרפים לחברה שנותנת שירותי ייעוץ? האם עובדים בחברה כעובד מן המניין בתפקיד זה? כלומר האם היום תפקיד business analyst הוא תפקיד שיש בכל חברה בדיוק כמו שיש רואה חשבון? האם יש התפקיד מבוקש בכל עסק או שרק "חברות שמרשות לעצמן" יעסיקו מנתח מערכות עסק? מה עליי לדעת על אופי ומהות התפקיד בנוסף לכל שאלותיי כאן? האם יש מקום/פורום(-שאינו בעל אינטרס) שיכול להוות מקור ידע נוסף ללימוד קורס זה? אשמח לכל מענה
בקי חיימוב | 14:21  23/10/12
שלום רב, תפקידו של מנתח מערכות עסקי הינו בניתוח תהליכי הגדרת דרישות ואפיון מערכות המחשוב בארגון. למיטב ידיעתי לימודי התעודה פתוחים לכאלה אשר מגיעים כבר עם רקע וניסיון בעולם המערכות, ובהתאם לכך גם הביקוש בשוק יהיה לבעלי השכלה שנרכשה שלא רק באמצעות קורס שכזה. יועץ עסקי ומנתח מערכות זה שני דברים שונים לחלוטין- מנתח המערכות מתאים את מערכות המחשוב של הארגון בהתאם לצרכי הארגון, ואילו יועץ עסקי עוסק ברמה הגבוהה יותר של תפוקה. אפשרויות התעסוקה יכולות להיות באופנים שונים- עובד ישירות של הארגון, עובד של חברות חיצוניות שעוסקות במיקור חוץ וכמובן כעצמאי. לא כל ארגון יכול להרשות לעצמו מנתח מערכות, יתכן וכאלה יסתפקו בידע של המתכנת על מנת להתאים את המערכות. כדי להכיר יותר את התחום מומלץ לפנות לאנשים הבאים מהעולם הזה, אולי גם דרך מכונני השמה שיוכלו לספק לך על הדרישה והשכר. אני לא יודעת מה הרקע ההשכלתי שלך, אבל אני מאד ממליצה להתחיל מלימודים כללים יותר- כמו מערכות מידע (במידה ואתה נמשך לתחום), ורק לאחר שאתה מכיר את העולם לבחור באיזה כיוון להתמחות. בהצלחה
סגור