פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

אלעד | 16:36  18/07/12
שלום לכולם, אני בן 35 ואני מתלבט בבחירת מקצוע. יש לי תעודת בגרות מלאה, למדתי בעבר במספר קורסים באוניברסיטה הפתוחה, בהם נכשלתי(פסיכולוגיה וספרות, מקצועות שאולי לא התאימו לי), למדתי גם לימודי תעודה- קורס רדיו ב-102fm שם סיימתי עם תעודת שדרן ועורך, אך לא המשכתי בתחום(בעיקר מחוסר עניין, למעט עריכה מוזיקלית שעדיין מעניינת אותי, עריכה המתבצעת לרוב ע"י מחשב). בנוסף למדתי קורס העשרה בכתיבת פרוזה בהנחיית הסופר אמנון ז'קונט, שם הצגתי סיפורים שכתבתי ובסדנת הלחנה הצגתי ובצעתי בנגינה על גיטרה ושירה, שירים מקוריים שלי. לא עסקתי אף פעם במוזיקה כמקור פרנסה, לא בכתיבה ולא בביצוע. עברתי אבחון מקצועי במכון אדם מילוא, שם נאמר לי כי המקצועות: פרסום, חשבונאות והפקת אירועים מתאימים ליכולות שלי, ובאשר לאופי שלי(כנראה לא מספיק אסרטיבי) פחות מתאימים... עברתי גם אבחון מקצועי בלשכת התעסוקה שם היועצת כיוונה אותי לעמילות מכס ולכתיבה. בשני המקומות עשיתי מבחנים ובשני המקומות הצד המילולי שלי היה חזק יותר. בשנים האחרונות עבדתי בעבודות מזדמנות של מכירה ושליחויות ולמדתי קורס מחשבים במכללה במשך כמה חודשים. יש לי ממוצע בגרויות גבוה, אבל אין לי פסיכומטרי ונראה לי, לא בטוח, שלא כדאי לי ללמוד עכשיו באוניברסיטה, מאידך המקצועות אליהם אפשר להתקבל בלי תואר ראשון, מתאימים יותר לסטודנטים ולא למישהו בגילי, כלומר אני מרגיש שנפלתי בין הכיסאות. מה עליי לעשות?, איזה מקצוע יתאים לי?, האם אני צריך עכשיו ללמוד או לעבוד? תודה רבה מראש
פליקס | 20:17  22/07/12
ניסיתה הרבה אפשרויות . יתכן ויש מקום לשנות כיוון ולהתנסות בתחום טכני. קורס חשמלאי מוסמך יכול להיות שינוי כיוון מעניין. אם זה יצליח ניתן להמשיך לתואר הנדסאי או מהנדס חשמל. פרטים באתר: http://hashmal.herobo.com
בקי חיימוב | 15:34  25/07/12
אלעד שלום, מדבריך נשמע כי יש לך חיבור חזק מאד לתחומים היצירתיים והקריאטיביים, עם זאת מבחינת היכולת לפתח קריירה בתחום, בשל הצורך באסרטיביות- אתה מתקשה. למרות כל התחומים שהתנסית בהם, לא ציינת מה מהם הכי נחשק מבחינתך. אין זה אפשרי לתת לך את הפתרון באמצעות התכתבות בפורום, אך כן ארצה להעלות כיוון למחשבה: השאלה היא האם תרצה לוותר על התחומים אליהם אתה נמשך מכיוון שלא ניחנת בתכונה מסויימת, או שמא כדאי לנסות לפתח בך את התכונות החסרות- שכן מדובר בתכונה נלמדת. המלצתי לך היא להתמקד כרגע ב-3 תחומים לכל היותר עליהם תאסוף את המידע הרלוונטי לך לשם קבלת ההחלטה. אשמח לסייע לך יותר באמצעות פגישת הכוון המתבצעת במרכז הארצי לייעוץ לימודים. צור עימנו קשר בטלפון שמספרו 03-9700160 בהצלחה
סגור