פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

שלום, אני עומדת לפני שנת שירות לאומי וחשבתי להתחיל עם כמה קורסים באונ' הפתוחה, קורסים בביולוגיה - ע"מ לבדוק אם אני מסתדרת עם זה ורוצה להמשיך הלאה. התחום שהכי מעניין אותי הוא יותר רפואה. קראתי שיש תכנית 4 שנתית למסיימי תואר לעבור לרפואה, וכן תכנית 6 שנתית לאחר שלושה (או 4) סמסטרים. האם לאחר שלושת הסמסטרים שאעשה גם אצטרך שקלול עם פסיכומטרי? או שזה רק על סמך הציון באוניברסיטה? כמו"כ, האם התואר שאיתו ניתן להמשיך לתכנית ה4 שנתית בב"ש, הוא גם תואר ב"הוראת המדעים" שניתן ללמוד גם במכללות? (אני מתכננת במכללה בירושלים, שהיא ברמה גבוהה אך בגלל שנותנים גם תעודת הוראה התואר נקרא B.ed ולא .B.Sc) והאם ניתן להמשיך גם עם תואר ממכללה, לדוג' תואר בהנדסת תרופות? והאם מישהו מכיר את המקצוע "מדעי הרפואה?" (תואר ראשון ברפואה) ומה ניתן לעשות עם זה? תודה רבה
שלום, באשר לשאלתך הראשונה לגבי תנאי הקבלה לאחר תחילת התואר בביולוגיה, לרוב ההתייחסות תהיה על סמך הישגייך האקדמיים, עם זאת מאחר ומדובר בתכנית ייחודית- רצוי מאד לבדוק עצמאית מול מוסד לימודים בו תרצי להמשיך ללימודי הרפואה. כך גם לגבי שאלתך השנייה, שכן האוני' רשאית להחליט בהתאם למסלול הלימודים של אותה מכללה אם התואר מתאים או לא למסלול שאת מתכננת. תואר ראשון מדעי הרפואה מכוון יותר למחקר הרפואי, וגם יכול להוות בסיס להמשך לימודי רפואה. בהצלחה
סגור