פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

שלום רב, אני נמצאת עכשיו בפרשת דרכים...באמת שאני כבר לא יודעת מה לבחור ללמוד. החלום שלי תמיד היה ללמוד פיזיותרפיה, לסייע לאנשים, לשקם אותם, אבל בזמן האחרון כשעשיתי יותר מחקר לגביי זה...הבנתי שהשכר שם מאוד דל, והרבה פזיותרפיסטים מתחילים משכר מינימום ועובדים ב3 מקומות כדי להגיע לשכר סביר... כמו כן, גם עם הנתונים שיש לי (פסיכומטרי 635 ובגרות 104.03) אני לא מתקבלת לאוניברסיטאות לפיזיותרפיה, אלא רק למכללת צפת ובתור חריגה לאריאל... אני לא יודעת עד כמה יש הבדל בתואר BPT של המכללות לעומת, האוניברסיאות. האם זה כל כך משמעותי? חוצמזה שלמכללת צפת עדיין אין אישור של המל"ג כי זה מסלול שנפתח לפני שנתיים ועכשיו הוא בפיקוח של המל"ג... עד כמה יש עבודה כפיזיותרפיסטים? במיוחד באזור הצפון? האם כדאי לי לנסות שוב פסיכומטרי במועד אפריל ולשפר כדי להגיע לאוניברסיטאות? חוץ מזה עם כל הלבטים האלה החלטתי להיפתח לדברים חדשים כמו ביוכימיה ומדעי המזון/מדעי המזון/הנדסת ביוטכנולוגיה ומזון... שגם ביניהם אני מתלבטת. הבנתי שמהנדס מזון יותר נחשב מטכנולוג מזון גם מבחינת השכר וגם מבחינת העבודה... אבל שוב עם הנתונים שלי אני יכולה להתקבל רק לאורט בראודה בכרמיאל (הנדסת ביוטכנולוגיה ומזון) או באוניברסיטה העברית לביוכימיה ומדעי המזון או לתל חי למדעי המזון... אני לא יודעת אם כדאי לעשות עוד פעם פסיכומטרי כדי לנסות להתקבל לטכניון כי הריי בוגר טכניון כל הדלתות פתוחות לפניו... אז מה עדיף? תודה רבה מראש...
אני חושבת שגם בתל חי הדלתות פתוחות , כסטודנטית במכללה שנה שלישית במדעי המזון אני יכולה להגיד לך שהחוג מעולה ואם את אכן מתקבלת אז בכלל למה לטרוח לעשות פסיכומטרי נוסף- זה מתסכל! גם ככה היום ממשיכים לתואר שני
קרן ביידרמן | 09:41  16/02/12
איפה את מתכוונת לעשות תואר שני? איך הבוגרים של תל חי משתלבים בשוק העבודה? המקצוע הוא טכנולוג מזון נכון? עד כמה זה שונה ממהנדס מזון שנניח סיים ללמוד בבראודה? איך הלימודים עצמם? ומה מי שעושה רק תואר ראשון לא יכול לעבוד בזה ללא תואר שני?
קרן שלום, את מעלה לבטים רבים והגיוניים. בחרת להתמקד בשני תחומים שהם שונים מאד מבחינת אופי התפקיד. לפני שתחליטי אם לעשות פסיכומטרי נוסף או לא- נסי להבין קודם מה את באמת רוצה לעשות. נסי להגדיר לעצמך- כיצד יראה יום עבודה בתור פיזיותרפיסטית וכיצד יראה יום כזה בתור מהנדסת מזון. ישנם הבדלים רבים- החל מהדינאמיות, עבודה מול אנשים או עבודה במעבדה, סיפוק, שכר, ביקוש עבודה. תערכי לעצמך טבלה עם כל הקריטריונים שחשובים לך, ותמלאי את אותם בהתאם. לאחר שכל המידע יהיה נגיש לך, יהיה לך קל הרבה יותר בקבלת ההחלטה. בהצלחה
סגור